Поляки тримають черкасців безпрецедентно високими доплатами

Українці, які повернулися додому з Польщі, дуже швидко пожалкують про своє рішення. Про це розповідає житель Тального 47-річний Валерій Чамлай. Чоловік працює на заводі із виробництва чіпсів на півдні Польщі.

– Польський уряд ухвалив рішення про доплату всім українцям, які втратили роботу або не виробляють 168 годин на місяць, – розповідає Валерій. – Якщо ти не напрацьовуєш цей час, звертаєшся до керівника підприємства із заявою, він пише звернення о уряду й ти у кінці місяця отримуєш гроші – 2008 злотих (13 тисяч гривень). Я працюю щоденно. Зараз маю 14,75 злотих (90 гривень) за годину. У місяць виходить до 4 тисяч (24-26 тисяч гривень). Минулого місяця напрацював 226 годин, тому мене ця норма не стосується. Усім хто приїхав по безвізу уряд продовжив термін перебування до кінця карантину і навіть ще місяць після карантину.

Чамлай говорить що вже зараз у Польщі відчувається дефіцит робочої сили.

– Просто на дорогах стоять фермери й хапають за руки всіх, хто схожий на українця. Пропонують роботу в полі. Робочих рук бракує катастрофічно, особливо у сільському господарстві. Зараз при бажанні роботу знайде будь-хто. Українці, які кинулися додому, сидять по хатах на карантині й проїдають зароблені в Польщі гроші, тепер пожалкують. Ті, хто залишився, працюють, не покладаючи рук за трьох і мають великі заробітки.

Валерій розповідає, що ціни в магазинах поступово знижуються.

– Хорошу ковбасу не із сої, а із м’яса можна купити за 14 злотих за кіло – це менше аніж 100 гривень. Коли це таке було? Я збираюся працювати до закінчення карантину і навіть той місяць, який дозволять бути після його завершення. Жінка каже, що в Тальному ні роботи, ні грошей. Тому немає чого туди поспішати.

До від’їзду в Польщу Чамлай працював інкасатором на пошті.