ПОРОШЕНКО ПОЇХАВ НА ФРОНТ, ПОБУВАВ НА «НУЛІ» І ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВИМ КОМПЛЕКТ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ПРОТИВНИКОМ

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час поїздки на Донеччину побував у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді і передав бійцям 108-го батальйону комплект відеоспостереження. Про це повідомляє пресслужба "Європейської солідарності".

У комплекті – камери спостереження для 9 взводних опорних пунктів, які будуть об’єднані в єдину мережу, інформація буде також надходити і на ротний опорний пункт, і в штаб батальйону. За словами військових, це дає змогу чітко контролювати переміщення ворога і посилює безпеку бійців на лінії фронту. 

ппп

«На кожному взводно-опорному пункті, на ротному опорному пункті виставляються різні види камер. Є і нічне бачення, є і дальність. Не будемо розкривати, на скільки кілометрів, але на багато кілометрів. Командир, починаючи від взводу і закінчуючи батальйоном, а ми і до бригади дійдемо, мають абсолютно цілісну картину. Вже не треба спостерігачу підніматися вгору. Не треба ставати мішенню для російських снайперів. Постійно йде цілодобова фіксація руху ворожих сил по той бік фронту», - пояснює Петро Порошенко.

ррр

«Ми цим, по-перше, рятуємо життя наших воїнів,  укріплюємо оборону і робимо найсучасніше обладнання. яким підвищується ефективність бойових дій українських військ. Ми чекаємо, що також будуть украплені  антидроновими засобами радіоелектронної боротьби. Мені надзвичайно приємно, що повний комплект обладнання сьогодні ми маємо можливість передати у батальйон 10-ки», - наголосив Петро Порошенко.

ллллл

«Але на цьому ми справу не завершуємо. У нас ще є інші батальйони, інші бригади. І ми з сьогоднішнього дня - і «Справа Громад», і наші ветерани починають краудфандинг, і ми збираємо гроші для того, щоб наступного разу ми приїхали з новою допомогою для українських Збройних Сил», - повідомив п’ятий Президент.

«Дякую за підтримку. Для нас це дуже важливо, що сучасні технології ми впроваджуємо саме тут, і перш за все це йде на користь наших військовослужбовців. Ми за допомогою цих технологій збережемо життя і здоров’я наших військовослужбовців, здоровими і цілим повернемо їх до їхніх родин, батьків, дружин, дітей. Це найголовніше. І успішно виконаємо будь-які поставлені перед нами завдання», - говорить командир батальйону, капітан Володимир Болехан.

ььь

П’ятий президент також вшанував пам’ять загиблого бійця 108-го батальйону Олексія Мамчія, поклавши квіти на місці його загибелі.

«Ми поклали квіти зараз біля місця, де загинув півтора місяці тому наш боєць. Капітан також був поранений, але в строю, у бою. І я від імені всіх українців, які піклуються зараз про армію, бажаю вам перемоги, твердості. З великою вдячністю за ту величезну роботу, яку ви робите», - говорить лідер «Європейської Солідарності».

Петро Порошенко також побував на «нулі» і поспілкувався з військовими. На позиціях Порошенко підійшов до вишні, відео з якою після обстрілів російсько-терористичних військ на початку травня стало вірусним в інтернеті.  

«Я не впевнений, що ви впізнаєте це дерево. Але я дуже сподіваюся, що ви впізнаєте цих хлопців. Це відео стало вірусним. Це була вишня у цвіту. І ми зараз ведемо репортаж, а вишні збережені. Квітів вже немає, але є майбутні вишні», - говорить Петро Порошенко.
 

ддд

Військові розповіли, що ворог здійснює вогонь зі снайперської зброї, а також проводить дистанційне мінування території – це стосується району Шумів, позиції, які розташовані в районі Промзони, шахти імені Гагаріна. Звідти здійснюється вогонь з великокаліберних кулеметів, танкових гранатометів та протитанкових ракетних комплексів. Противник також завдає вогневі ураження з артилерійських систем. 

ттт

«Тут, на «передку» - найкращі люди. Справжні воїни, справжні герої. Ми сюди приїхали для того, щоб їм подякувати за ту величезну роботу, яку вони роблять», - наголосив п’ятий Президент.

«Я хочу сказати про ту величезну відстань, яку Україна, українська армія і українські воїни пройшли з 2014 року. Це часи, коли кожен українець пишався своєю армією, кожен українець пишався своєю державою. Часи, коли українські воїни зупинили агресора і врятували Україну», - говорить лідер «Європейської Солідарності».

юююю

«На сьогоднішній день це вже інша армія, інша держава, і ми точно не дамо зруйнувати всі ці здобутки, які були потом, кров’ю, неймовірними зусиллями побудовані», - наголосив Петро Порошенко.