Представник омбудсмена перевірив дотримання прав громадян на охорону здоров’я в умовах децентралізації у Червонослобідській ОТГ

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко здійснив візит до Червонослобідської ОТГ Черкаського району Черкаської області з метою моніторингу додержання прав громадян на охорону здоров’я в умовах децентралізації.

Червонослобідська ОТГ створена у 2018 році. Адміністративним центром громади є село Червона Слобода. До складу громади увійшли 4 населених пункти: с. Червона Слобода – 9858 осіб ; село Хутори – 2400 осіб; села Вергуни та Нечаївка – 2277 осіб.

Під час візиту було встановлено, що на території Червонослобідської ОТГ працює комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради, яке є закладом охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Червонослобідської об’єднаної територіальної громади, а також вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. Також на території Червонослобідської ОТГ первинну медичну допомогу населенню надають: 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Вергуни - 1 і в с.Хутори - 1; 1 фельдшерсько-акушерський пункт с. Нечаївка. В селі Хутори вакантною є посада сімейного лікаря.

Рішенням сесії сільської ради від 18.12.2019  №21-21/VІ затверджено Програму підтримки та розвитку КНП «Черкаський районний центр первинної медико-санітароної допомоги» Черкаської районної ради на 2020 рік. За цією програмою Червонослобідською ОТГ виділено 1 млн.215тис. грн.

Рішенням сесії сільської ради від 18.12.2019  №28-03/VІ затверджено Програму соціального захисту та допомоги Червонослобідської сільської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки, яка передбачає заходи щодо прав громадян на охорону здоров’я. Зокрема, на відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» з бюджету ОТГ виділено 484 тис. грн.; 230 тис. грн. виділено на технічні засоби реабілітації осіб з інвалідністю.

Вторинна медична допомога забезпечується комунальним некомерційним підприємством«Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради, яке розміщується в с. Червона Слобода. Рішенням сесії сільської ради від 15.09.2020 затверджено Програму підтримки та розвитку КНП «Черкаська центральна района лікарня» Черкаської районної ради на 2020 рік. Для реалізації програми Червонослобідською ОТГ виділено 2 млн. 344 тис. грн. Мета виділення коштів оприлюднюється як на веб-сайті Червонослобідської ОТГ, так і у друкованому виданні «Вісник Червонослобідської громади».

Водночас у сфері забезпечення додержання прав громадян на охорону здоров’я мають місце окремі проблемні питання. Так, під час моніторингу в КНП «Черкаський районний центр первинної медико-санітароної допомоги» Черкаської районної ради виявлено подання громадянином С. скарги на неналежне оформлення його медичних документів та на існування великої черги відвідувачів до лікарів. Внаслідок втручання представника Уповноваженого недоліки в медичних документах громадянина усунуто.

Проблемні питання дотримання права жителів ОТГ на охорону здоров’я, регіональним представником , обговорено з керівництвом Червонослобідської ОТГ та головним лікарем КНП «Черкаська центральна района лікарня».

Керівництву Червонослобідської сільської ради ОТГ надано рекомендації щодо актуалізації інформації, що стосується сфери охорони здоров’я, на офіційному веб-сайті об’єднаної територіальної громади.

За результатами візиту детальний звіт та відповідні рекомендації будуть направлені на адресу об’єкта моніторингу.