Представники Омбудсмена проінспектували Відділ поліцейської діяльності № 2 (м.Чигирин)

Моніторинговою групою у складі регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Валерія Єфіменка та Юлії Черватюк, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Людмили Проценко та громадського монітора Маїни Кулик, здійснено візит в рамках національного превентивного механізму до Відділу поліцейської діяльності № 2 (м.Чигирин) Черкаського районного управління поліції ГУНП України в Черкаській області.

Під час візиту моніторинговою групою виявлені порушення вимог чинного законодавства, що негативно впливають на стан дотримання прав громадян.

 

На вході до відділу поліції відсутня вивіска із зазначенням повної назви органу поліції, після зміни моделі організації роботи установ поліції у 2021 році. Не повною мірою вживаються заходи із запобігання, проникненню і поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, температурний скринінг відвідувачів не проводиться.

Доступ маломобільних груп населення до приміщення ускладнений у зв’язку з невідповідністю пандуса вимогам ДБН В 2.2-40 -2018 при вході до установи. Кут нахилу пандуса становить 16 градусів, що значно перевищує допустиму норму (в 5 градусів), ширина пандуса також не відповідає нормам - 90 см (відповідно до ДБН повинна бути в просвіті за однобічним рухом щонайменше 1,2 м). Також не передбачено маркування ребер 1-ї та останньої сходинок сходового маршу перед входом до відділу поліції. Спеціальна кнопка виклику у визначеному місці відсутня.

На момент візиту на дверях службових кабінетів відділу поліції були відсутні таблички із зазначенням посад і прізвищ працівників, які в них працюють.

Під час візиту виявлені факти не інформування або неналежного інформування працівниками поліції Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області щодо затриманих осіб. Також виявлено відсутність систематичної взаємозвірки між установою поліції та Регіональним центром з БВПД.

Виявлені також порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу, адже пунктом 14 частини першої статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань вживає всіх можливих заходів для надання невідкладної, зокрема домедичної й медичної, допомоги особам, які постраждали внаслідок кримінальних чи адміністративних правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в ситуації, небезпечній для їхнього життя чи здоров’я.

Згідно з інформацією, отриманою в ході візиту, в установі відсутні працівники, які б пройшли відповідне навчання та отримали сертифікати з надання домедичної допомоги і призначені відповідальними за надання такої допомоги. Крім цього, в медичних аптечках чергової частини ВПД № 2 (м.Чигирин), моніторинговою групою виявлені медичні препарати та засоби, термін придатності яких закінчився.

Під час візиту також встановлено порушення правил пожежної безпеки, зокрема, наявні у відділі поліції вогнегасники протерміновані, остання їх повірка здійснювалася ще у 2007 році.

За результатами візиту буде складено звіт та направлено відповідні акти реагування.