Проїзд у тролейбусах Черкас залишається незмінним, поки що

Виконком Черкаської міської ради відхилив пропозицію комунального підприємства «Черкасиелектротранс» про підвищення тарифу на перевезення пасажирів у міському електротранспорті. Причиною цього стали розбіжності розрахунків вартості проїзду на підприємстві та у департаменті економіки міськради.

На розгляд членів виконкому КП «Черкасиелектротранс» подало розрахунок, відповідно до якого вартість перевезення пасажирів у міському електротранспорті становить 5,19 гривні. При цьому, керівник підприємства Петро Кучер зазначив, що необхідність підвищити тариф викликане здороженням електроенергії.

Однак, за розрахунками департаменту економіки міськради вартість проїзду становить на 53 копійки дешевше, ніж розрахували на підприємстві — 4,66 гривні.

У той же час радник міського голови Павло Мосійчук спростував твердження Петра Кучера про подорожчання електроенергії. За його даними, вартість електроенергії для підприємства взагалі зменшилася.

— Вартість електроенергії на 2020 рік насправді не зростає порівняно з минулим роком. Вона складає 1,64 грн. Однак якщо порахувати вартість розподілу та транспортування, то загальні витрати цього року на електроенергію складуть 23,2 млн, а в минулому – майже 26 мільйонів. Фактично витрати на електроенергію зменшуються, – цитує слова Мосійчука видання «18000».

Зрештою, члени виконкому відхилили пропозиції КП «Черкасиелектротранс» й не стали розглядати фінансовий план підприємства на цей рік. Це була друга спроба черкаських тролейбусників затвердити нові тарифи на перевезення пасажирів. Нині вартість проїзду а електротранспорті становить 3 гривні.

Тим часом, у конкурсна комісія визначила організацію, яка надаватиме у Черкасах послуги диспетчеризації та GPS-моніторингу руху громадського транспорту. Ці послуги надаватиме житомирське ТОВ «Дозор Україна». Це – єдиний учасник, пропозицію якого конкурсна комісія допустила до участі в оголошеному конкурсі. Пропозицію ще одного учасника — ТОВ «Споттер» з Черкас відхилили через відсутність низки документів.

Отже, о дин GPS-трекер із установкою вартуватиме місту 2400 гривень. Крім того, щомісяця перевізники мають платити абонплату за GPS-моніторинг у розмірі 130 гривень.

Також компанія-переможець безоплатно надасть одну систему аудіовізуального інформування та 12 табло прогнозованого прибуття транспорту на зупинку.

Очікується, що кожне табло буде обладнане камерами, USB-виходами для підзарядки пристроїв, тривожними кнопками та пристроями для роздачі інтернету. Виготовлене воно буде із загартованого скла, що має вберегти його від вандалів.