Провідники не пускатимуть до поїзда пасажирів без довідки про вакцинацію

З 21 жовтня у поїзди, які курсують між областями України, не пускатимуть пасажирів, які не матимуть при собі довідки про вакцинацію, або свіжого ПЛР-тесту. Нововведення не стосуватиметься приміських поїздів, які перевозять пасажирів у межах однієї області.

На залізничному вокзалі в Тальному про зміну правил уже проінструктовані.

– Із 21 жовтня при продажу білета на поїзд, який слідує за межі області, ми повинні попередити пасажира про наявність довідки про вакцинацію або свіжого пцр-теста.  Однак не продати йому квиток не маємо права. Відповідальність нестимуть безпосередньо провідники у вагонах. Вони вирішуватимуть, кого пускати, а кого – ні.

У дизель-поїзді Умань – Черкаси нововведень не бояться.

– Зміни, які вступлять у дію з 21 жовтня нас не стосуються, – кажуть кондуктори. Ми – приміський поїзд, який курсує в межах однієї області. Якщо людина взяла квиток,  як я її вигоню? Всі їздитимуть, як і їздили. Нас зміни не стосуються.

На автостанціях Черкас і області про обмеження чули, але інструкції, як діяти, ще не отримували.

– Ми знаємо про певні обмеження які почнуть діяти з 21 жовтня, – кажуть на центральному автовокзалі  обласного центру. Однак жодних інструкцій чи рекомендацій не отримували. Чекаємо їх із дня на день.

Те саме заявили на автовокзалі, що по вулиці Дашковича в Черкасах. Звідти щодня відправляються автобуси на Київ.

Так само не отримували жодних інструкцій працівники поліції.

– Очевидно, що в перші дні дії нового правила конфлікти на вокзалах будуть, але поки ніяких додаткових вказівок поліція не отримувала, – каже пресофіцер Черкаської поліції Зоя Вовк. 

Випускниця першої міської гімназії Черкас Світлана Стригун навчається в місті Лондон канадської провінції Онтаріо.

– В Канаді давно не стоїть питання вакцинації. До кафе, ресторанів і навіть міських автобусів не пускають без довідки про вакцинацію. В провінції Онтаріо вакциновано 86% населення. Тому кількість хворих тут дуже мала – трохи більше 300 осіб на добу. І це при кількості населення в 14,5 мільйона.

Поки в приміських поїздах Черкас зміни мінімальні. Більшість пасажирів їздять без масок. Навіть провідники тримають маски на підборідді.