Родину переселенців із Горлівки врятували з вогню на Чорнобаївщині

Багатодітна родина переселенців, яка втекла від війни зі Сходу на Черкащину, лишилась без даху над головою. Пожежа сталась на вулиці Яровій у селі Скородистик, що на Чорнобаївщині. О 18.32 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному будинку.

- Церква «Добра вість» вивозила людей зі Слов’янська, а ми як волонтери прийняли більше 100 осіб переселенців із Донеччини в Ірклієві. У будинку, який згорів, вони прожили всього місяць. Двоє діток у цій родині народилось уже в селі, розповів пастор церкви «Перемога віри» Володимир Сєміонкін.

У момент пожежі в будинку було восьмеро людей, а батько діток – 40-річний В’ячеслав Гончаренко – перебував у справах у сусідньому селі.

Чоловік повернувся вже не додому, а фактично на згарище. Будинок і всі речі згоріли вщент. Лишився тільки паспорт старшого сина від першого шлюбу.

- Я розпитував доньку, що сталось. І з її слів, пожежа почалась із дальньої кімнати. Донька пригадала, що почула тріск і побачила дим, а коли зайшла в кімнату, то побачила, що вже горить стеля. Ми саме купили двоярусне ліжко і два матраци. От ці матраци і загорілись. Проводка не могла загорітись, була в хорошому стані. Може, де іскра попала від груби, – розповів В’ячеслав Гончаренко, який саме їхав провідувати діток у Черкаську дитячу лікарню.  – Я тільки від дружини з опікового відділення, вона після пожежі ще не прийшла в себе, в стресовому стані. Там же лікують меншого синочка й маму дружини.

Рятуючись із палаючого будинку, діток до моменту приїзду швидкої прихистила сусідка – вчителька місцевої школи.

- Із потерпілими працювали п’ять бригад екстренки. Найбільше постраждали 74-річна бабуся, її 41-річна донька та однорічний хлопчик. Їх із опіками обличчя та з отруєнням продуктами горіння медики відвезли до опікового відділення Першої Черкаської міської лікарні, – поінформувала прессекретар Черкаського обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Ірина Назарок.

Пожежу ліквідували за дві години – о 20.47.

В.о. завідувача опікового відділення Першої Черкаської міської лікарні Петро Осауленко, не маючи права розголошувати дані про стан здоров’я пацієнтів, поінформував, що стан здоров’я доправлених після пожежі нині – задовільний.

Батька з дітками 5-ти, 6-ти, 8-ми та 10-ти років і молодого чоловіка 20-ти років із отруєнням продуктами горіння медики доправили в Черкаську обласну дитячу лікарню та Чорнобаївську центральну райлікарню.

Причина пожежі встановлюється. Будинок обігрівали буржуйкою, в ньому є і пічне опалення.

В’ячеслав Гончаренко говорить, що односельці відгукнулись на їхню біду й допомагають, хто чим може.