Садки відкриють не раніше як за два тижні?

Стільки часу потрібно освітянам, аби виконати всі вимоги кабміну та підготувати дошкільні заклади освіти нашого міста до роботи із дітьми в умовах епідемії covid-19. У департаменті на всі дитсадки міста мають закупити безконтактні термометри, паперові рушники, рідке мило та вирішити як працювати без працівників старших за 60 років.

— Є постанова, яка говорить, що заклади позашкільної освіти можуть відновлювати свою роботу у випадку, коли епідеміологічна ситуація у місті відповідає до наведеної формули. Ми сьогодні не зовсім розуміємо чи відповідають Черкаси цим критеріям, але ми підготували проєкт рішення щодо відновлення роботи закладів дошкілля. Однак період підготови дошкільних навчальних закладів триватиме щонайменше 10-14 днів, — розповідає директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов. — Щонайменше потрібно заготувати продукти харчування, які закуповуються на тиждень наперед. Зараз ми закуповуємо термометри, а на проведення тендеру потрібен час. Згідно з рекомендаціями ми маємо закупити ще дуже багато речей. Оскільки постанова набула чинності з 25 травня, нам потрібен час аби її виконати.

Та найбільшою проблемою у департаменті називають те, що педпрацівники яким за 60 років мають перебувати на карантині. У дошкільних навчальних закладах Черкас працює чимало вихователів такого віку, але ще більше — кухарів. Відновити роботу садка без роботи кухні можна лише на чотири години.

Самі освітяни зізнаються втілити на практиці постанову кабміну буде не просто, однак все залежатиме від зусиль усіх: місцевої влади, адміністрації, працівників садків та особливо батьків.

— Зараз садки нашого міста повністю забезпечені деззасобами. Департамент вирішує питання закупівлі безконтактних термометрів, паперових рушників та інших необхідних засобів, визначених у постанові кабміну, — розповідає голова Асоціації працівників дошкільних закладів освіти Черкас, завідувачка ДНЗ №78 «Джерельце» Ірина Борісова. — Ми готуємося до відкриття, але є багато відкритих питань. Зокрема, зі скількома дітьми ми зможемо працювати в групах, як визначатимемо, яких дітей можемо приймати, якщо групи не працюватимуть у повному складі. Чи відкриватимуться водночас всі групи, чи працюватимемо як наші колеги з міста Лубни, де в садках спочатку відкрили по одній групі, за якийсь час ще по одній і так допоки не розпочали роботу у повному складі. Тому ми чекаємо на рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і роз'яснення нашого департаменту освіти.

Як працюватимуть дитсадки:

1. Згідно з постановою кабміну температурний скринінг дітей мають проводити при вході у заклад та кожні 4 години з занесенням показників у журнал.

2. Діти, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.

3. Зранку дітей від батьків приймає, а увечері передає вихователь на території закладу, але межами його будівлі (за несприятливих погодних умов — на вході до приміщення). Батьки або рідні, які приводять чи забирають дітей повинні мати респіратор або захисну маску.

4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу.

5. На період карантину забороняється:

використання багаторазових (тканинних) рушників;

використання м'яких іграшок;

використання килимів з довгим ворсом;

6. На період карантину рекомендується:

розробити графік прогулянок та занять аби діти з різних груп не контактували між собою;

обмежити кількість дітей в групах;

переформатувати розміщення в кімнатах так, щоб забезпечити фізичне дистанціювання дітей;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

Дезінфекцію поверхонь має проводитися не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

Вологе прибирання з використанням мийний та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;

Провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

Особи з групи ризику мають бути тимчасово відсторонені від роботи.