Сільського вчителя звинуватили у розбещенні неповнолітніх хлопців

Освітянину закидають спробу сексуального контакту з похресником

У селі Сагунівка Черкаського району батьки 11-класника звинувачують вчителя тамтешньої школи у сексуальних домаганнях до їхнього сина. Про це розповіла мати підлітка Наталія*. За її словами, два місяці тому чоловік ледь не зґвалтував її дитину та його друга. На свято Покрови, 14 жовтня, викладач запропонував хлопцям відсвяткувати цей день утрьох. Він є хрещеним батьком одному з них.

 

  • На Покрову цей учитель запропонував нашим дітям зварити кашу вдома у Ігоря. Це друг мого сина Діми і похресник викладача, - розповідає Наталія. – Моя дитина ходить зараз до 11-го класу, а Ігор на рік старший. Знав, що його мами вдома немає. Вона поїхала на заробітки до Польщі. Сіли вони, поїли. Син перед цим попередив, що залишиться там ночувати. Ми були не проти, бо знали, що вони дружать. Та він серед ночі повернувся додому. Вже пізніше Діма розповів, як усе відбувалося. Після вечері він не роздягаючись ліг спати. Прокинувся від того, що на його трусах була чиясь рука. Спросоння не втямив спочатку нічого. Потім зрозумів, що йому хтось розстебнув штани. Злякався й втік додому.

Наступного ранку до підлітка зателефонував товариш і поцікавився, чому той зник.

  • Діма спочатку не зізнавався другу. Але той наполягав, - продовжує жінка. – Мій син все й розповів. Та розповідь Ігоря ще більше шокувала. Він прокинувся від того, що вчитель здійснював із ним сексуальні дії. Отямившись, з усієї сили вдарив збоченця. Той почав оправдовуватися. Мовляв, не знає, що найшло й перебрав алкоголю, мабуть. Хлопці спочатку нічого й нікому не розповідали. Тиждень тому приїхала мати Ігоря. Розказала мені все. В мене з чоловіком коси дибки стали. Діма пояснив, що йому було соромно зізнатися. За ці два місяці я мало не щодня бачила цього вчителя. Мило посміхався, ніби нічого не сталося. Розповідав, який хороший у мене син.

Дізнавшись жахливі подробиці про відпочинок викладача з підлітками, Наталія звернулась до директора школи. Просила вплинути на підлеглого.

  • Неодноразово до директора зверталися батьки й з минулих випусків, - запевняє мати Діми. – Справа в тому, що його цікавлять лише старшокласники. Були випадки, коли діти скаржилися, але з них робили дурнів. Нібито напилися і все вигадали. Минулого року цілий клас скаржився і просили звільнити цього чоловіка. Це все було проігноровано. Лише зараз почали випливати інші випадки. Багато років тому він чіплявся до іншого хлопця. Але той йому так «вклеїв», що довго ходив із синцем.

Минулої п’ятниці батьки Дмитра й Ігоря написали заяви до поліції. В якості доказів долучили аудіозапис розмови з підозрюваним у розпусті освітянином. Правоохоронці взялися розслідувати справу.

  • Коли я дізналась усе, наказала сину, аби писав на диктофон всі розмови, - пояснює Наталія. – Є запис, де вчитель прямим текстом зізнається, що знає про скаргу на нього і що директор пригрозила припинати прикривати його. А остання хвилин 20 пояснювала сину і його другу, що потрібно було вдарити педофіла, якщо той дійсно приставав до них. Всі ці аудіозаписи передані поліції.

Сільський голова Сагунівки Ірина Бодяненко про конфлікт знає. Батьки школярів приходили скаржитися до неї.

  • Всі педагоги знають про це, – переконана Бодяненко. – Вони навіть знають, хто і в якому класі йому подобається. Він то за руку бере біля дошки, то гладить. Його колеги поки мовчать. Та, гадаю, під час слідства хтось знайдеться сміливий і дасть свідчення. Та й не всі постраждалі розказують про випадки, бо це така тема…  Директор школи, попередній і теперішній, прикривали цього вчителя багато років. Я ще рік тому попереджала заввідділу освіти про те, що в школі робиться. Та мене ніхто не слухав. Навіть батьки приходили, але над ними лише посміялися.

Звинувачений у розпусті педагог у школі працює понад 10 років. Є професіоналом та неконфліктною людиною, каже директор Сагунівської ЗОШ Леся Атамась.

  • Та ситуація, яку мені змалювали, була у позашкільний час, - коментує Атамась. – Я батькам пояснювала, що коли вони доведуть його провину, тоді він напише заяву на звільнення. На робочому місці він ні до кого не приставав. Це нонсенс. Одному з цих хлопців він допомагав готуватися до олімпіади. Вони гарно спілкувалися. Жодних конфліктів між ними не було. Я мала розмову з тими хлопцями. Говорила про те, що необхідно було чинити опір, якщо насправді були ті приставання.  Вони ж відпочивали в тій хаті. Спали, припустимо, утрьох на одному ліжку. Там дуже цікава історія. Раніше інші батьки на викладача не скаржилися і таких відкритих заяв не було.

Очільниця школи поки не знає, чи проводитиме внутрішнє розслідування. Звинувачений у розбещенні вчитель уже написав на батьків зустрічну заяву. Їхні підозри назвав наклепом. Правоохоронці ситуацію поки не коментують.

 

*Імена героїв публікації змінені з етичних міркувань