Скасували найповільніший потяг України

Найпопулярніший дизель-потяг Черкаси – Умань, який відправлявся з Черкас о 7-00 ранку і повертався до обласного центру після 20 вечора, скасовано.

– Поїзд скасовано без пояснення причин, – розповідає пасажирка Галина Опалінська з Тального. Жінка їздить до обласного центру тричі на тиждень, бо проходить у Черкасах процедуру гемодіалізу в центрі «Фрезеніус». – Цілу осінь і цілу зиму з проїздом коїться казна-що. Через електрифікацію колії поїзд Христинівка- Черкаси ходив лише до станції Шевченка. Звідти люди пересідали на автобуси й добиралися до Черкас. Рятувало лише те, що другий дизель-поїзд – Черкаси-Умань їздив регулярно. Він був значно повільніший, але ходив стабільно. Останнім часом із Тального до Черкас їхав 5 годин замість чотирьох. Але, все одно, було чим доїхати. Зараз Христинівка-Черкаси знову курсує до обласного центру, а Умань-Черкаси скасували взагалі. Коли поновлять – невідомо.

На Черкаському залізничному вокзалі підтверджують інформацію про скасування потяга.

– Він поки не ходитиме, – каже чергова. – Нібито його скасували через технічні причини – поломка дизельного поїзду. Як тільки відремонтують – маршрут поновлять.

На уточнююче запитання чи не скасовано маршрут назавжди, чергова впевнено відповідає.

– Ні, такого бути не може. Поїзд обов’язково поновлять.

В управлінні транспорту Черкаської ОДА про поновлення руху поїзда нічого не знають.

– Якщо ви телефонували на залізничний вокзал і там нічого не знають про поновлення маршруту, то чому ви нас про це запитуєте, – дивуються. – Ми теж нічого не знаємо.

Директор департаменту інфраструктури Черкаської ОДА Сергій Чубань стверджує, що скасування поїзда відбулося з технічних причин.

– На початку весни завершиться електрифікація залізничної колії від Черкас до станції Шевченка, тоді всі потяги увійдуть у нормальний графік руху, – розповів Чубань.

Раніше дизель поїзд Умань-Черкаси вважався найповільнішим в Україні. Він їхав із Черкас до Умані понад 6 годин. Останнім часом потяг із Умані до Черкас долав відстань у 234 кілометри за 7 годин. На шляху він мав 35 зупинок.