Скічко: «Молодь має здобувати вищу освіту в Україні».

Кандидат у народні депутати України від партії «Слуга народу» Олександр Скічко переконаний у необхідності зупинити освітню міграцію за кордон.

Він зауважив, що лише 2,4 % українських студентів планують повернутися додому після завершення навчання, решта ж фахівців планують працевлаштуватися оселитися за кордоном. «Молоді люди розуміють, що вдома робочі місця на них не чекають», - сказав кандидат.

Також, за словами Скічка, освітній міграції сприяє більша доступність вищої освіти за кордоном у порівнянні із Україною. «Низка зарубіжних країн започаткували численні програми для українських студентів. Польща, Чехія, Канада та навіть Китай – усі ці країни полюють на нашу робочу силу. Україна тим часом лише втрачає потенціал», - сказав Скічко.

Як зауважив кандидат, посилює освітню міграцію і той жалюгідний стан, у якому опинилася вища школа в Україні. Фінансування освіти відбувалося довгий час за залишковим принципом, також була відсутня цілісна стратегія її розвитку, законодавча база не оновлювалась.

«Українська освіта загрузла у корупції, нівелювалась престижність роботи вчителя та викладача. Освітня міграція – це результат руйнівної політики колишньої влади у даній галузі», - заявив Олександр Скічко.

Кандидат від партії «Слуга народу» переконаний, що лише надання широкої автономії вищим навчальним закладам, створення законодавчих підстав та економічних умов для співпраці з потенційними роботодавцями може зупинити зовнішню освітню міграцію з України.

Нагадаємо, за даними Держкомстату жителі Черкаської області найчастіше виїздять на постійне місце проживання до Чехії та Польщі.