Спалах COVID-19 у третій міській лікарні під контролем

Принаймні у цьому запевняє головний медик міста — Всеволод Кульчиковський. У всіх відділеннях Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги, де зафіксували Covid-19, провели повну дезінфекцію, обстежили всіх пацієнтів та персонал. До початку цього тижня неврологічне, друге терапевтичне та кардіологічне відділення були закриті для прийому. У лікарні обмежене пересування між відділеннями.

агадаємо у двадцятих числах квітня у Третій міській лікарні Черкас стався спалах COVID-19. Були зафіксовані випадки захворювання на коронавірус як у лікарів, так і у пацієнтів. В одного з пацієнтів неврологічного відділення між датою взяття матеріалу для дослідження й отримання результатів аналізу пройшло сім днів. З цього епізоду й розпочалася проблема.

Тоді виявлених інфікованих перевели на лікування в інфекційну лікарню, а медичний персонал відправили на самоізоляцію.

— Третя міська лікарня є лікарнею швидкою медичної допомоги. Це єдиний заклад у місті, який продовжив працювати у звичному для себе режимі, оскільки в інших лікувальних закладах прийом планових пацієнтів був припинений. Тут як надавали невідкладну допомогу, так і продовжують надавати, – коментує директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський. – Дійсно, ми зафіксували тут заніс інфекції. Утім, третя лікарня не включена в перелік лікарень, які надають допомогу хворим із підтвердженим діагнозом «коронавірус», через що персонал працює у звичному режимі. Медичні працівники не перебувають на обсервації.

Зі слів головного лікаря Третьої міської лікарні Олександра Федорука, наразі обстежено близько 300 працівників закладу на наявність коронавірусної інфекції. Їх продовжують обстежувати. Всі співробітники працюють у засобах індивідуального захисту підвищеного рівня. Медики запевняють — забезпечені усіма необхідними засобами захисту. Тільки для Третьої міської лікарні з бюджету міста на захисні засоби виділено понад 7 млн грн, із них уже витрачено 1 млн 200 тис. грн.

Усього на закупівлю засобів індивідуального захисту для медиків Черкас міська рада виділила 34 млн грн. Кошти виділені й розподілені між лікувальними закладами, згідно із заявленими потребами. Наразі укладаються угоди про закупівлю додаткових виробів спеціального захисту, медикаментів, очікується їх поставка.

У департаменті охорони здоров’я стверджують: лікарні міста забезпечені костюмами біологічного захисту, захисними щитками, окулярами, респіраторами, медичними рукавичками, одноразовими шапочками, масками, бахілами, медичними фартухами, марлею, дезінфекційними засобами й антисептиками (як для обробки рук, шкіри, так і для інструментів, обладнання та поверхонь). Їх продовжують закуповувати.