Стада вепрів тероризують чотири села на Черкащині

Два велетенських стада диких вепрів, яких випустили на волю з мисливського господарства ТОВ «Потаське», перебралися на зиму в село Поташ Черкаської області й знищують посіви озимини на городах селян.

– Нашестя почалося відразу, як місцеві фермери змолотили кукурудзу на полях, – каже колишній сільський голова Поташі Сергій Тарамбула. –  У вепрів зникла кормова база й вони перекочували в село. Їдять тут жолуді, залишки горіхів і кукурудзи та городини. Заодно знищують те, що люди посіяли на городах із осені. Кількість їх просто величезна – люди говорять принаймні про два стада в 30-35 голів. Якщо підрахувати кількість населення, що залишилася в селі, то скоро буде паритет між людьми та свиньми.

За словами селян диких кабанів випустили із місцевого мисливського господарства ТОВ «Потаське», коли свиней розвелося стільки, що господарі не змогли їх прогодувати.

– Раніше м'ясо вепрів купували ресторани Умані, але останнім часом попит упав. Їх випустили й вепри пішли навалою на село. Однак свині це ще не найбільша біда! На полі між Поташем і Рогами пасеться стадо оленів, які втекли звідти ж. Зараз вони їдять посіви рапсу. А коли він закінчиться, теж підуть у село. Тоді весною селянам можна буде забути про городину, – бідкається Тарамбула.

Керівник мисливського господарства Валентин Нікогда звинувачення заперечує.

– Зараз голодна пора і не дивно, що вепри в пошуках їжі можуть вийти в село. Дикі кабани живуть у лісі і є власністю держави. Ми їх лише охороняємо, а відстрілювати можемо лише при наявності ліцензії. Найближчими днями проведемо таксацію – облік диких тварин. Якщо кабанів виявиться більше, то наступного року відстріляємо”, – сказав Нікогда.

У міській раді Тального, до громади якого входить Поташ, про нашестя кабанів знають, але зробити нічого не можуть, бо це мисливські угіддя ТОВ «Потаське». За словами чиновників для відстрілу кабанів треба мати ліценцію. До того ж закон забороняє стріляти в селі.

Скарги на кабанів приходять від жителів чотирьох сіл – Поташі, Мошурова й Романівки Тальнівської громади й Рогів – Маньківської.