Строковик Черкаського автобату проведе півроку на «губі» за побиття свого молодшого командира

Півроку проведе на гауптвахті солдат Черкаського автобату за те, що відмовився виконувати наказ свого молодшого командира. Замість цього строковик дав волю кулакам й двома ударами відправив сержанта у нокдаун, залишивши на згадку про це підбиті брову та ніс, а також струс головного мозку.

Інцидент стався ще 30 травня цього року у військовій частині А-0326, що дислокується у Черкасах. Як зазначається у вироку Соснівського районного суду Черкас, який наприкінці липня розглянув цю справу, після відбою старший сержант наказав солдату навести порядок у кубрику казарми. Солдат відмовився й у відповідь сержант скинув з підвіконня на підлогу сміття.

Після цього солдат, призваний на строкову службу з Бережанівського району Тернопільської області, двічі вдарив сержанта кулаком в обличчя. Отримані ним травми були віднесені до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я. Однак факт залишився фактом, тож дії солдата військова прокуратура кваліфікувала, як побиття начальника в умовах особливого періоду, за що Кримінальним кодексом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Свою вину строковик у суді визнав повністю, каявся й сприяв слідству. Зважаючи на це суд, призначив йому більш м’яке покарання, ніж передбачене санкцією статті звинувачення. Таким чином, замість мінімальних 5 років позбавлення волі суд призначив йому півроку гауптвахти у Центральному управлінні Військової служби правопорядку по Києву та області.