Студент вкоротив собі віку при загадкових обставинах

В уманському дендропарку «Софіївка» знайшли повішеним 20-річного Дмитра Албула. Зранку 13 квітня випадкові перехожі помітили бездиханне тіло й викликали поліцію. Хлопець навчався в місцевому педагогічному університеті на факультеті історії. Перед самогубством написав передсмертну записку. Один із очевидців встиг її сфотографувати й виклав у соцмережу. За кілька хвилин допис було видалено. В ній юнак просить вибачення у матері та своїх діда з бабою.

«Вибачте, що так багато сил ваших пішло на мене, а я не виправдав ваших очікувань. Я зробив рішення сам, ніхто мене до цього не спонукав», - йдеться у записці.

Окрім цього, Дмитро згадав у листі свою одногрупницю.

«Передайте (ім’я дівчини не вказується з етичних міркувань – ред.) нехай мене пробачить, якщо зможе. Я її дуже люблю. Я завжди її старався захистити. Не завжди в мене це виходило», - написав студент.

У начальному закладі, де навчався Дмитро, шоковані звісткою. Що могло стати причиною суїциду там не знають. У версії про нерозділене кохання сумніваються.

  • Це був нормальний, адекватний хлопець, каже заступниця декана з навчальнометодичної роботи Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини Зінаїда Священко. – Вчився добре й мав стипендію. Брав активну участь у всіх заходах, які відбувались на факультеті. Завжди веселий. Для нас усіх це шок. Ніколи б не могли подумати, що він таке може вчинити. Дуже серйозний і відповідальний. Заняття пропускав рідко і з поважних причин. Перед трагедією він був на практиці в одній зі шкіл Умані. Мали проводити захід якраз у день трагедії. Не думаємо, що це сталося через дівчину. Там якщо й були стосунки, то не настільки серйозні, аби таке робити. Але вони дружили й гарно спілкувалися. Сталося щось, чого ми не знаємо. Хоча у нас факультет невеликий і всі на виду.

Померлий увесь час приділяв навчанню. Ніде не працював.

  • Інші студенти, коли проблеми в сім’ях, заробляли гроші десь, продовжує Священко. – А він завжди був на заняттях. У нього фінансових проблем не було. Виходить, батьки його нормально забезпечували. Можливо, були якісь конфлікти з іншими хлопцями. Хоча одногрупники нічого про це не знають. Вони його нормально сприймали. Одинаком не був. Все це дуже дивно. Ми з колегами навіть  не маємо версій щодо причини вчинку.  Про проблеми в інших знаємо. Хтось кредит не може сплатити, в когось з дівчиною не складається. А тут… Думали навіть, що рішення про самогубство може бути пов’язане з якимось сайтом в інтернеті.

Дмитро Албул жив у селі Ульянівка на Одещині. У записці побажав, аби його поховали саме там. Хлопець мав сторінку в соціальній мережі. За 2 дні до самогубства розмістив допис із текстом «як добре, коли тебе люблять».

В поліції Умані подію не хочуть коментувати. Відомо, що кримінальну справу відкрили за статтею «вбивство» з поміткою «самогубство».

Поховали Дмитра Албула у понеділок.