Студентів-іноземців застали за незаконною роботою

10 громадян Турменістану незаконно працювали на бізнесменів у Ватутіному. Їх виявили працівники міграційної служби. Нелегалів привезли з Умані. Навчаються в одному з тамтешніх вузів. В Україні живуть по тимчасових посвідченнях, які дійсні до 2020 року.

Хто наймав робітників, правоохоронці поки не знають. Підприємство займається продажем грецьких горіхів. Власником є громадянин Сирії. На початку року на його бізнес був здійснений рейдерський напад. Колишній партнер намагався відібрати продукцію та майно. Атаку вдалося зупинити. Після цього подібні випадки повторювалися. Нелегалів виявили випадково. Туркмени саме вантажили горіхи.

Вони там працювали вантажниками. Спочатку затримали двох осіб,  - пояснює начальник Звенигородського райвідділу ДМС Артем Кожушко. – Коли я виїхав на місце, побачив мікроавтобус. Стояв за кількасот метрів від місця, де вони працювали. До нього саме почали сходитися ці чоловіки. Під час затримань тих двох, вони намагалися ховатися. Їх наймала якась незрозуміла фірма. На підприємстві ж є 2 власники. Не можуть між собою ніяк поділити бізнес. Туркмени були простими різноробочим. Хотіли підзаробити, бо навчаються у вузі Умані. Їх привезли на один день.

На гостей країни наклали штраф за незаконну працю. Мають заплатити штраф від 1700 до 5100 гривень. Коли встановлять їхнього роботодавця, той буде оштрафований на суму до 3400 гривень.

Помічник власника горіхового бізнесу від коментарів відмовився. Каже, нічого про затримання нелегалів не знає.