Субсидії черкащанам із 1 жовтня виплачуватимуть через органи Пенсійного фонду України

Із 1 жовтня функція виплати житлових субсидій в області буде передана Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області. До 1 грудня черкащани оформлюватимуть субсидії по-старому, звернувшись до управління праці і соцзахисту. А з 1 грудня Фонд буде і призначати, і виплачувати субсидії та пільги.

Така новація отримання субсидій через Пенсійний фонд продиктована сучасними невтішними реаліями, коли більшість людей, аби врятувати життя, вимушені покинути домівки й облаштовуватись у тих регіонах, де не йдуть активні бойові дії. Аби реалізувати право на отримання субсидії, за сьогоднішнім механізмом людина може подати документи в будь-якій точці, однак опрацювать ці документи може тільки управління праці та соцзахисту, де зареєстрована ця людина.

- Якщо ж залучить ресурс і матеріальну базу Пенсійного фонду, органи якого працюють за екстериторіальним принципом призначення пенсії, тобто незалежно від місця реєстрації звертається до будь якого сервісного центру в Україні, подає документи і їй призначається пенсія. За таким самим принципом задля зручності й оперативності прийняття рішення можна буде оформити субсидію, – пояснює начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олександр Супряга.

16 вересня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 1041 «Про надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

Постановою передбачено, що з 1 жовтня виплачувати призначені органами соцзахисту населення субсидії та пільги буде Пенсійний фонд України. З 1 грудня Фонд, якому буде передана вся інформаційна база по отримувачах субсидій, буде і призначати, й виплачувати субсидії та пільги. У кожному райцентрі є сервісні центри, задіяні для прийому документів із питань пенсійного забезпечення. Після 1 грудня в цих центрах прийматимуть документи з пенсійних питань і призначення субсидій. У отримувачів субсидій або тих, хто хоче її оформити, є право звернутись до Центру надання адмінпослуг, як це до сьогодні працює, через тергромади та веб-портал Пенсійного фонду в електронному виді. Тобто, цей процес триватиме з 1 жовтня до 30 листопада, а вже з 1 грудня, коли передадуть функції призначення, опрацювання документів і розрахунку органам Пенсійного фонду, в цьому механізмі замість управлінь праці і соцзахисту по прийому документів таке право буде надано й органам Пенсійного фонду.

Олександр Супряга запевнив, що «передача функції з виплати субсидій із 1 жовтня жодним чином не вплине на своєчасне отримання таких субсидій. Нічого не зміниться з 1 жовтня і в плані реалізації осіб, які мають право на житлові субсидії, тобто порядок подання документів для оформлення субсидії не зміниться.

- Субсидії перепризначають автоматично по документах минулого року, якщо не відбулось ніяких змін, як от у складі сім’ї або по придбанню майна. Опалювальний сезон розпочнеться у жовтні, тож найбільша кількість черкащан, які звертатимуться за оформленням субсидій, припаде на жовтень-листопад. Як правило, у цей період задля оформлення субсидії звертається ще близько 15-20% населення області. Усі внутрішньо переміщені особи мають право звернутись на призначення субсидії до уповноваженого органу соцзахисту за місцем проживання, – зазначив керівник департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало.

На сьогодні в області зареєстровано 127000 сімей-отримувачів субсидій. Виплати будуть надходити тим способом, яким надходили до цього: на банківський рахунок або через «Укрпошту».