Суд вирішив суперечку Бондаренка й Зеленського

Печерський районний суд Києва не задовольнив позов міського голови Черкас Анатолія Бондаренка до президента України Володимира Зеленського про захист честі, гідності й ділової репутації. Про це йдеться в рішенні суду.

Зазначається, що слова Зеленського про те, що Бондаренко нібито "бандит" і має 19 кримінальних справ є його оцінним судженням і не містять завідомо неправдивої інформації.

Зокрема, в суді не бачать підстав вважати слова президента грубими, принизливими чи непристойними. "Публічна особа, державний службовець, повинен бути готовим до підвищеного рівня критики, в тому числі в грубій формі, пильної уваги суспільства і підвищеної зацікавленості суспільства його діяльністю і/або особистим життям, адже вони, вибираючи кар'єру публічної людини, погодилися на таку увагу", – йдеться в рішенні.

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко каже, що президент не його мав на увазі.

– Суд вирішив, що ці слова президента стосуються не мене, а чиновників, які погано виконують свою роботу, – каже Анатолій Васильович.

В травні цього року президент України Володимир Зеленський заявив, що мер Черкас Анатолій Бондаренко, який вирішив зняти карантин в місті завчасно, – "бандит", а його дії – популізм. Тоді очільник держави заперечив, що веде боротьбу з місцевою владою.