Суди дедалі частіше засуджують черкащан за подання неправдивих даних на призначення соцдопомоги

850 гривень штрафу має сплатити мати трьох неповнолітніх дітей із Шполи за те, що подавала до районного управління соцзахзисту населення недостовірні дані про доходи, аби отримати державну соціальну допомоги. Суд визнав її винною у шахрайстві, у результаті чого вона два з половиною роки незаконно отримувала всі види соцдопомоги.

У вересні 2017-го та у березні 2018 років жінка звернулася до Управління соцзахисту населення Шполянської райдержадміністрації по призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. При цьому вона подала недостовірну інформацію про доходи свого чоловіка. На підставі цього до кінця 2019 року жінка незаконно отримала соцдопомогу на загальну суму майже 50 тисяч гривень.

Факт шахрайства виплив під час верифікації державних виплат, і зрештою привів жінку на лаву підсудних. У суді багатодітна мати повністю визнала свою вину, вона зізналася, що діяла умисно задля отримання соціальної допомоги. Крім штрафу тепер їй доведеться повернути державі 48,7 тисяч гривень, які вона незаконно отримала протягом двох з половиною років.

Після ухвалення в жовтні 2019 року Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» подібних історій побільшало. Наприклад, через три  дні після вироку шполянці у Драбові засудили матір двох неповнолітніх дітей, яка також заради соціальної допомоги подала недостовірні дані про майно та доходи свого чоловіка. 7 травня Драбівський районний суд визнав її винною у шахрайстві та  засудив до штрафу в розмірі 510 гривень. Під час подання документів на отримання соцдопомоги вона приховала той факт, що у власності її чоловіка є земельний пай загальною площею 4,3 га. Цей факт також виплив під час верифікації. Таким чином за рішенням суду жінка незаконно отримала соцдопомогу на суму 35 тисяч гривень, які тепер має повернути державі.