12 осіб потрапили до лікарні з кафе

До Жашківської центральної районної лікарні упродовж 23-24 червня було госпіталізовано 12 осіб, із них три дитини, з попереднім діагнозом «гостра харчова токсикоінфекція, середній ступінь важкості», - повідомляють в Управлінні державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Зареєстровано групове захворювання з ознаками гострої кишкової інфекції в побуті у мешканців села Бузівка Жашківського району.

В ході санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що постраждалі 22.06.2019 брали участь у святкуванні дня народження у кафе «Центральне» ФОП Кравченко А.А. у с. Бузівка Жашківського району.  Загалом там відпочивало 35 осіб.

Фахівцями Держпродспоживслужби області організовано проведення позапланової перевірки зазначеного закладу, з відбором проб питної води, готових страв, гігієнічних змивів для проведення лабораторних досліджень.

У ході перевірки виявлені грубі порушення санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності харчових продуктів. Зокрема, заклад не зареєстрований як потужність оператора ринку, немає необхідних виробничих приміщень, відсутні умови для дотримання технології приготування та зберігання готових страв, миття столового та кухонного посуду, правил особистої гігієни персоналом, дезінфікуючі засоби, об’єкт не підключений до мереж водопостачання та каналізування,  незадовільний санітарний стан виробничих приміщень, холодильного та технологічного обладнання, інвентарю, не пройдені профілактичні медичні огляди, гігієнічне навчання персоналом, відсутні супровідні документи на сировину, харчові продукти та ін.

За результатами проведеної перевірки на адресу власника закладу направлено припис щодо усунення виявлених порушень, складено протокол про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.

За пропозицією Держпродспоживслужби Жашківського району суб’єктом господарювання тимчасово призупинено роботу закладу громадського харчування до завершення санітарно-епідеміологічного розслідування спалаху.

Нагадаємо, в Смілі після обстежень закладів швидкого харчування два фаст-фуди, в яких  виготовляли та реалізують їжу швидкого приготування (шаурма, пиріжки, хот-доги, чай, кава тощо) призупинили свою роботу. Причинами закриття закладів стали виявлення понад 50 кг продуктів  невідомого походження та несвоєчасне проходження працівниками медичного огляду.