Медики зі Сміли брали кредити на їжу

Майже 9 місяців Смілянська спеціалізована медико-санітарна частина працює без електроенергії. До відключення призвели мільйонні борги закладу перед енергетиками. Окрім цього, медпрацівники мало не рік сиділи без заробітної плати й тепла.

Лише наприкінці 2017-го дві останні проблеми вдалося вирішити. Така ситуація склалась завдяки чиновникам із Міністерства охорони здоров’я, які не включили лікарню в мережу лікувальних закладів. Через це санчастина залишилась без фінансування.

Наразі лікарі знову працюють без грошей. Коли з ними зможуть розрахуватися – не відомо, каже головний лікар СМСЧ №14 Наталія Колобовнікова.

  • У грудні нам повністю погасили заборгованість із зарплати, - розповідає Наталія Колобовнікова. – А з січня цього року ми знову в глухому куті. До грудня ми виживали як могли. Хтось напозичався, хтось кредити брав, аби було за що їсти купити. В кого були городи, то жили з них. Мені, наприклад, трохи батьки фінансово допомагали. Мають непогану пенсію. Найгірше, коли у нас працює чоловік із дружиною. Таким доводиться найтяжче, бо ж обидва не отримують ні копійки. Особисто я набралась боргів на 40 тисяч гривень. Коли з нами нарешті розрахувались, віддала майже все.

Із Нового року лікарям винні більш як півмільйона гривень. Зараз триває процес передачі закладу «Укрзалізниці». Місто не хоче брати медиків на себе, бо не має грошей. Пацієнтів із часу виникнення проблем значно поменшало.

 - Ті пацієнти, які залишились, приходять, прокапуються та йдуть додому. Кухня ж не працює, - розводить руками головлікар. -  Уночі темно. Наприклад, у туалет необхідно ходити з ліхтариком. Апарат для рентгену не працює, бо потребує значної кількості енергії.

По всій лікарні на підлозі лежать десятки метрів кабелів. По них від двох дизельних генераторів живляться найважливіші медичні прилади. Станом на початок лютого борг за комунальні послуги сягав 1 мільйон 200 тисяч гривень.  Частина медперсоналу вже звільнилась. Працювати залишилось 117 осіб із 167-ми.