Селяни побудували власну пожежну частину

У селі Руська Поляна відновили пожежну частину. Її почали будувати наприкінці 80-их, але встигли звести лише приміщення. Два роки тому руськополянці підняли питання про створення своєї бригади пожежників.

- Колись будувалося тут пожежне депо, в якому мало б бути 3-4 автомобілі, - каже голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко. – Обслуговували б Черкаський район. Та все «заморозилося» і до 2017 приміщення стояло без даху, вікон та дверей. Громада попросила створити пожежну частину. Звернувся до районного керівництва та сільських голів. Але ніхто не захотів фінансово підтримати. Тому я пішов до бізнесменів. Хтось дав грошей, хто сам купував матеріали для ремонту. Місцеві приходили штукатурити. Моя теща варила на всіх вареники.

Зараз приміщення майже готове до експлуатації. Обласне управління ДСНС дало в оренду за 1 гривню пожежний автомобіль.

- Маємо вже повноцінне напівпрацююче приміщення, - говорить Гриценюк. – Набираємо водіїв. Їх буде четверо. Кожен з них буде й водієм і вогнеборцем. Зголосилися колишні рятувальники на пенсії. Їм по 50-55 років і сил ще мають вдосталь. Заробітну плату поки отримуватимуть мінімальну. В майбутньому керівник пожежної частини буде домовлятися з місцевими підприємцями, аби ті заключали договори на пожежну охорону. Таким чином плануємо збільшення фінансування та осучаснення засобів для боротьби з пожежами.

Окрім професійних пожежників Гриценко хоче залучати до рятувальних операцій волонтерів.

- У громадах Австрії, наприклад, на зміні чергує лише один працівник пожежної. Якщо ж є пожежа, то навчені люди з місцевих мешканців зобов’язані прийти й допомагати. Потім місцева влада їм дає компенсацію за роботу. Є ідея так само зробити і в нас, - пояснює голова громади.

Створення власної пожежної частини Гриценюк називає необхідністю. При надзвичайних ситуаціях зможуть допомагати людям значно швидше і не чекати черкаських вогнеборців. На умовах договору обслуговуватимуть ще 4 села довкола Руської Поляни. Утримання обходитиметься в щонайменше півмільйона гривень на рік. Виїжджати на виклики сільські пожежники почнуть вже у серпні.