Синоптики розповіли, коли на Черкащину нарешті прийде літо

У цьому році літо на Черкащині затримується. Після перших спроб досягнення літніх температур ще наприкінці квітня, надалі температурний фон знизився. Про це УНН-Центр повідомили у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Друга декада травня виявилась на 4? нижче за норму. Це одна із найбільш холодних декад за повоєнний період спостережень. За останні 70 років дещо нижчою температура за цей період була лише у 1973, 76, 80, 99 та 2004 роках. 11 травня на території області спостерігалися "пізні заморозки" інтенсивністю (-4-7?), менш інтенсивні (0-1?) і місцями – 18 травня.

Дощі 2-ї декади травня лише припинили бездощовий період, який на більшості площ становив 21-27 днів. Проте, ліквідувати значний дефіцит опадів, як з початку місяця, так і з початку весни та з початку року не змогли. Найменше опадів випало в Золотоноші та Смілі, найбільше в Жашкові та Умані.

За прогнозом синоптиків, до кінця поточного тижня погоду регіону формуватимуть атмосферні фронти північного циклону. Денні температури повітря очікуються в межах +17+19?, нічні +7+9? і це на фоні періодичних дощів різної інтенсивності. Відчути справжнє літне тепло стане можливим наприкінці травня - на початку червня.