Стоки на Канівщині злили в яр через жадібність перевізника?

У неділю, 26 лютого, біля села Яблунів Канівського району, завдяки пильності місцевих жителів, поліцією було затримано двох водіїв вантажівок, які зливали стоки в яр, що знаходиться за пару кілометрів від населеного пункту.

Як вдалося з'ясувати, стічні води були відходами з інкубатора птахофабрики. Їх мала компанія-перевізник транспортувати до очисних споруд ПрАТ "Миронівська  птахофабрика", де це підприємство  займається очищенням виробничих стоків. Але чому замість очисних споруд стоки частково опинилися в яру і не були довезені до пункту кінцевого призначення? На ці запитання водії вантажівок так і не змогли відповісти. Чи це було їх власне бажання збагатитися і "заробити" на зекономленому пальному, чи таку вказівку вони отримали від власника компанії, якій належать вантажівки, сподіваємося, що найближчим часом нам вдасться отримати  офіційну відповідь від правоохоронців. Після закінчення розслідування на законних підставах  уже можна буде назвати і прізвища  "підприємливих" водіїв та власників   фірми-перевізника, які винні хоча б у тому, що не проконтролювали своїх підлеглих, якщо правоохоронці не виявлять у їхніх діях іншого злочину.

Не очікуючи результатів слідства,  ПрАТ "Миронівська птахофабрика" прийняла рішення про негайне розірвання угоди з підрядником-перевізником. Найближчим часом підприємство буде транспортувати виробничі стоки власним транспортом, аж поки в результаті тендера не буде обрано добросовісного перевізника. І навіть після цього задля уникнення ризику повторення подібних інцидентів у майбутньому підприємство ПрАТ "Миронівська птахофабрика" бере на себе зобов'язання постійного та безкомпромісного контролю за проведенням відповідних робіт.

Сергій МІЩЕНКО, директор ПрАТ "Миронівська птахофабрика":

– Мені важко дібрати пристойні слова, щоб  висловити своє обурення неправомірними діями з боку підрядної організації-перевізника. Я докладу всіх своїх зусиль, щоб цей факт було ретельно розслідувано і кожен фігурант цієї справи отримав справедливу правову оцінку з боку правоохоронних органів, що призведе до покарання винних згідно із законодавством.