Ватутінці не хочуть змінювати назву міста

Із тисячі опитаних місцевою спілкою ветеранів лише один житель за зміну назви

У Ватутіному  місцева спілка ветеранів ініціювала збір підписів з приводу перейменування міста. Вже опитано майже тисяча жителів. Більшість категорично проти зміни назви.

 

  • До мене приходили люди і просили не перейменовувати Ватутіне, - запевняє голова місцевої спілки ветеранів Наталія Котик. - Про генерала Ватутіна ми чули більше хорошого, ніж поганого. Покоління, яке забуває минуле — не варте майбутнього. Члени нашої організації давали людям бланки, де кожен міг поставити свій підпис “за” чи “проти”. Більшість підписалися під “проти”. Ми нікого не змушуємо і ні на кого не тиснемо. З тисячі опитаних лише один житель за зміну назви.

Водночас місцеві волонтери намагаються переконати містян у доцільності перейменування. Нещодавно вони направили подання в Інститут Пам'яті, аби  радянського військовокомандувача внесли до списку імен, які підпадають під декомунізацію.

  • Я у тих, хто збирає ті підписи запитував, що вони знають про Ватутіна. У відповідь – тиша, – розповідає волонтер Євген Підцерковний. -  Ніхто нічого не знає. Ветеранська організація — це фактично голос комуністів. То їм червоно-чорний прапор не подобається, зараз вони збирають підписи проти перейменування. А люди проти, бо просто звикли і їх все влаштовує.

Міський голова Ватутіного Олександр Лисюк критикує ініціативи волонтерів.

  • Їм просто нічим зайнятися. Зміна назви міста виллється у чималі проблеми як для містян, так і для бізнесу, - вважає Олександр Лисюк. - Особливо для тих бізнесменів, які працюють на міжнародній арені і в документах зазначається саме Ватутіне. Переробити такі документи коштуватиме тисячі доларів.

29 червня під міською радою члени ветеранської організації планують мітингувати на знак незгоди з тими, хто хоче замінити назву міста.