Відомий кіборг відкрив у Черкасах реабілітаційний центр для побратимів

Реабілітаційний Центр для військовослужбовців, що постраждали в ході війни на Сході України відкрив у Черкасах «Фонд братів Кузьміних». Хворих лікуватимуть у приміщенні, що колись належало «Приватбанку» (вулиця Благовісна, 169).

У вівторок, 5 вересня, об 11 годині сюди з’їжджаються люди в камуфляжній формі. При зустрічі обіймаються.

– Жодної копійки державних коштів сюди не вкладено, – каже Сергій Кузьміних. Він у синьому костюмі й футболці з величезним тризубом. Поруч із ним у військовому камуфляжі брат – Олег Кузьміних, знаменитий кіборг, який потрапив у полон до вже ліквідованого бойовика Гіві. – Всі гроші – приватні пожертвування. Вже майже рік аналогічний Центр функціонує в Житомирі, де бійці АТО безкоштовно отримують професійну реабілітаційно-оздоровчу допомогу у Черкасах ремонт будівлі зробили максимально швидко – за три місяці. Встановили реабілітаційне обладнання українських, закордонних і навіть російських фірм. Будуть психіатр, нарколог і масажисти. Лікуватимуть не тільки бійців АТО, а і їхніх рідних та дітей хворих на церебральний параліч.

За словами митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, держава має більше турбуватися про поранених на війні:

– Ми теж долучаємося до цієї справи. Лікарі лікуватимуть рани тілесні, а церква гоїтиме рани духовні.

У реабілітаційній клітці надаватиме допомогу Надія Матвієнко. Вона працює масажистом із 1975 року.

– Зараз до нас приїхав фахівець із Житомира, який навчає тонкощам масажу саме на цьому обладнанні, – каже. – Раніше приїздив реабіліатолог із Ізраїлю. Він сказав, яке саме обладнання нам треба. Організатори подбають про його закупівлю.

– Звертайтеся до нас і надалі, – говорить піар-директор Київського благодійного фонду родини Загорій Марія Медвєдь. – Чим зможемо – допоможемо.

Головний лікар реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра» Ірина Волощенко нарікає, що на заході немає представників влади.

– Вони якось прохолодно ставляться до таких заходів. Ми співпрацюватимемо з новим закладом. Важкопоранених братимемо на себе. Легших – доправлятимемо сюди. – говорить Ірина Волощенко.

Кілька власних пісень виконав черкасець Дмитро Псарьов. Він тричі був на україно-російській війні. Зазнав поранення. Під час ходи сильно припадає на ногу.

– Що у тебе з ногою, синок? – запитує Волощенко.

Дмитро посміхається.

– Бджоли покусали.

У планах братів Кузьміних – відкриття реабілітаційних центрів для бійців АТО в інших обласних центрах України.