Як вигуляти собаку по культурному?

еркащани звернулися до міської влади з ідеєю облаштувати місто спеціальними баками, куди б власники собак могли викидати екскременти своїх підопічних під час прогулянок. Така петиція зареєстрована на сайті міськради й вже набрала необхідну кількість голосів для її розгляду депутатами.

Черкащани просять облаштувати місто баками для прибирання за собаками

Черкащани просять облаштувати місто баками для прибирання за собаками

- Щойно я придбала собаку — одразу ж купила бутербродні пакетики, з якими й гуляємо з Пронею. Пакетик одягаю на руку, підбираю залишені моєю собакою екскременти, потім вивертаю пакетик, аби все залишилося в середині, а руки були чистими, — розповідає Тетяна, власниця п’ятирічного бостонського тер’єра. - Найбільшою незручністю є те, що потім із тим пакетиком доводиться ходити всю прогулянку, бо часто звичайного сміттєвого бака не можеш знайти. І одне діло, коли носиш за малою собакою, а інше — коли ти власник дога чи сенбернара.

Щороку, як тільки сходить сніг, городяни обурені станом газонів, тротуарів, скверів та парків нашого міста. За зиму власники собак та їх улюбленці буквально загиджують місто. Заручниками ж стають усі черкащани, бо пройти, щоб не вступити — практично не можливо. Страждають і самі собачники, адже тварина не може залишити поза увагою чуже добро. Однак собаки не винні — відповідальність за вчинки тварини завжди лежить на її господарі.

Облаштування міста урнами, на думку керівника Черкаського обласного клубу службового собаківництва Наталії Кривоколінської, має дати позитивний результат. Попередні ідеї щодо створення у місті кількох майданчиків для вигулу собак навряд чи зарадили б ситуації. Адже собаку необхідно вигулювати кілька разів на день і ніхто не везтиме її щоразу через усе місто на спеціально облаштований майданчик.

- Я сама надзвичайно обурена станом нашого міста після кожної зими. Найбільше бісить, коли собаководи вигулюють своїх тварин на дитячих майданчиках. При кожній нагоді — роблю зауваження та змушую отаких господарів прибирати за своїм улюбленцем. Отакі власники осоромлюють усіх собаководів, — обурюється Наталія Кривоколінська. - Я сама, вигулюючи своїх собак, буває подовгу ходжу з пакетиками, бо попросту їх нікуди викинути. Але встановити пару баків на район — цього мало. Необхідно аби на кожних два під’їзди висотного будинку була одна отака урна. В середньому у кожному під’їзді дев’ятиповерхівки живе два-три собачники. Але, окрім баків та урн, людям часто не вистачає звичайної культури. Її рівень, на жаль, у нашого населення дуже низький.

На сайті Черкаської міськради петиція вже набрала 265 голосів. Для того, щоб потрапити на розгляд - достатньо підтримки 250 городян. Нині департамент житлово-комунального господарства готує пропозицію для розгляду цього звернення сесією міськради.

- У нас є обмежені терміни, коли ми повинні розгляд петиції передати на нашу сесію. Якщо депутати вирішать підтримати петицію, то вже тоді департамент ЖКК буде робити всі прорахунки, - роз’яснює заступник міського голови Людмила Бордунос.

Та поки міські депутати вирішуватимуть встановлювати в місті баки чи ні - усім черкащанам варто попрацювати над собою. Адже один городянин готовий півдня носити в кишені своє сміття, а інший викине непотріб за пару метрів від урни.