Тариф на тепло перерахували, але платити менше не будемо

Минулого тижня голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар на прес-конференції прозвітувався: практично всі підприємства, що надають послугу з теплопостачання в області перерахували тарифи. Тим часом жителі Черкащини у соцмережах дивуються, як так сталося, що з перерахованим тарифом за грудень вони отримали більші суми в платіжках, ніж у листопаді.

— Більше половини складової тарифу становить вартість газу, оскільки вона коливалась протягом року — тож виникла можливість проведення коригування нарахувань на послуги з централізованого опалення. Практично всі підприємства, які поставляють теплоносій жителям області, провели перерахунок населенню. Не зробили це лише у  Жашкові. Були питання і по «Черкаській ТЕЦ», — роз'яснює голова Черкаської ОДА Роман Боднар. — Щодо ТЕЦ – це приватна структура та підприємство, якому тариф затверджує та коригує національна комісія. Там буде проведено коригування просто за іншими нормативними документами.

Тим часом в Управлінні житлово-комунального господарства Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської облдержадміністрації додають:

— У середньому зниження вартості оплати опалення в області за однокімнатну квартиру коливаються від 50 до 258 грн., за двокімнатну — від 62 до 365 грн, за трикімнатну — від 90 до 485 грн. — роз’яснює заступник начальника управління - начальник відділу економічного аналізу, прогнозування і тарифної політики Алевтина Подкопаєва. 

«Черкаська ТЕЦ», яка постачає тепло у домівки більшості жителів обласного центру пояснює: 14 січня НКРЕКП, встановила новий тариф для ПРАТ «Черкаське хімволокно» (Черкаська ТЕЦ) на теплову енергію. Черкаській ТЕЦ вдалося знизити тарифи. Відтак нова вартість тепла для населення — споживачів Черкаської ТЕЦ становить 1030,94 грн/Гкал (без ПДВ) – зниження становить 142,27 грн/Гкал або на 12,1%. Анонсовані тарифи планують ввести в дію з моменту опублікування Постанови НКРЕКП в офіційному виданні «Урядовий кур’єр».

Попри звіти посадовців, багато черкащан констатує: їхні платіжки не лише не зменшилися, а виросли ледь не вдвічі порівняно до листопада.

— Справедливості все одно не буде. Живемо на Чехова 56, обслуговуємося у ТЕЦ. В листопаді за 20,1 квадратних метрів заплатили 726,28 грн, а в грудні — 871,27 грн. Така ж історія на Різдвяній, 50. Там теплоносій подає «Черкаситеплокомуненерго»: за листопад прийшли платіжки на 1700 грн, а за грудень — на 2700 грн, — обурюється у соцмережі Facebook черкащанка Світлана Лизунова.

Корективи у платіжки черкащан внесла ще й тепла осіння погода. У листопаді багатьом вдалося заощадити на теплопостачанні, у грудні ж домівки черкащан споживали більше теплоносія.

Слід також зазначити, що разом із перерахунком тарифу на теплопостачання жителі області отримають і перерахунок субсидій на цю комунальну послугу, як це було у грудні з платою на газ, тож сума, яку слід буде сплатити споживачеві, навряд чи зменшиться. Окрім того, директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась попереджає: вартість газу з початку нового року за 1000 кубометрів зросла від 4750,39 грн (якою була у грудні) до 6600 грн, тож імовірно за січень підстав для перерахунку може вже й не бути. В управлінні житлово-комунального господарства Черкаської ОДА уточнюють, ці зміни ціни на газ позначаться на вартості теплоносія не для всіх жителів області. Усе залежить від того, яка угода укладена у підприємства на закупівлю блакитного палива — постійна чи змінна.