Тарифи мобільних операторів: як можна заощадити та які витрати неочевидні

Зв'язок і мобільний інтернет стали невід'ємною частиною життя кожного з нас. Використовувати навігатор, аби зорієнтуватися у місті, перевірити банківський додаток, зробити онлайн-замовлення в магазині – усі ці повсякденні дрібниці тісно пов'язані з нашими смартфонами та мобільним трафіком.

Ми всі ним користуємося, хоча рідко звертаємо увагу на важливі деталі. Наприклад, під час купівлі або підключення пакета вартість здається низькою, але згодом подібна економія обходиться занадто дорого.

Якщо ж підійти до вибору оператора і тарифного плану розумно, то можна суттєво заощаджувати. Ми розповімо, на що слід звертати увагу.

Оманливо низька абонплата. Люди часто потрапляють на цей виверт. Не використовуйте вартість пакета як головний орієнтир під час вибору – насамперед зверніть увагу на його наповнення.

Обсяг надаваного інтернету. Можна знайти пакети вартістю менш ніж 100 гривень, але там буде такий маленький обсяг, що трафік доведеться докуповувати. Це додаткові витрати, але ж обставини можуть скластися так, що інтернет стане критично необхідним саме тут і зараз – отже, треба буде доплачувати.

Давайте порівняємо: наприклад, вартість тарифного плану – 110 грн на місяць, але одержати при цьому можна лише 6 Гб мобільного інтернету. Економія? Не факт: у середньому українець використовує щомісяця 7–8 Гб. Це значить, що потрібно постійно заощаджувати трафік або докуповувати гігабайти. А в пакеті LOVE від Київстар за 150 грн на 4 тижні – майже 12 000 Мб інтернет-трафіка!

Додаткові лайфхаки для економії. Навіть обсяг включеного до пакета трафіка – не найкритичніший параметр. Ловіть лайфхак, як заощаджувати мега- та гігабайти: деякі оператори не тарифікують трафік на низку послуг і додатків. Щодня ми спілкуємося в соцмережах, дивимося відео, слухаємо музику – все це «з'їдає» трафік. Добре, коли оператор не враховує його при використанні популярних додатків. Наприклад, Київстар не тарифікує та не списує з пакетного балансу трафік за користування Facebook, Instagram та іншими популярними соцмережами. Ті самі умови – для популярних месенджерів Telegram, Viber, WhatsАpp, музичних сервісів, таких як YouТubeMusic або SoundСloud тощо. Безоплатними будуть навіть популярні онлайн-ігри – використані ними мегабайти. Київстар також не списує.

Голосові дзвінки та хвилини для дзвінків на номери інших операторів. Безліміт у власній мережі став практично нормою у всіх мобільних операторів, а от дзвінки на інші мережі або за кордон – опція, до якої потрібно придивитися уважніше. Для порівняння: тариф LOVE від Київстар – це 1200 хвилин у пакеті за 150 грн на 4 тижні! Припустимо, середня тривалість бесіди – близько 5 хвилин, а це значить, що протягом місяця можна зробити 200 таких дзвінків! І не тільки по Україні, а ще в Італію, Польщу, Росію, Німеччину або Чехію!

Покриття – дуже важливий момент під час вибору оператора. Причому вивчити цей аспект потрібно у двох ракурсах: покриття для голосових дзвінків і покриття 4G-інтернетом. Адже мало радості мати безлімітні хвилини або весь трафік світу, якщо покриття слабке, «діряве», а мобільний інтернет ледь-ледь «тягне» на швидкості стандарту десятилітньої давнини Edge.

Найширше та найщільніше покриття по Україні у Київстар – це майже 17,7 тисяч базових станцій стандарту 4G. Для порівняння: в Vodafone – більше як 13 тисяч, у lifecell – 8,6 тис. станцій. Якщо ви багато пересуваєтеся в межах свого міста або району, не говорячи вже про територію України, то вибір на користь покриття очевидний.

Ще один лайфхак – як заощаджувати на ТБ. Скачуємо додаток «Київстар ТБ» – у вартість тарифу LOVE вже включений пакет «Легкий». Доплачувати нічого не потрібно!

До речі, серед абонентів існує думка, начебто залишатися на 2G або 3G дешевше, аніж перейти на 4G. Це міф, тому що вартість трафіка однакова. Користуючись застарілими стандартами, абоненти позбавляють себе якісного зв'язку та «цифрового» комфорту. Перейти на 4G можна самостійно або у фірмових магазинах операторів.

Здавалося б, вибір тарифів і умов досить широкий, однак «пакети за копійки» виявляються дорожчими.

Як бачимо, оптимальне співвідношення ціни та якості для Черкаської області – це тарифний план LOVE.

Підключити його можна двома способами: придбавши стартовий пакет у фірмовому магазині оператора або в будь-якій партнерській точці продажів (заправки, супермаркети, кіоски преси тощо) або ж, якщо ви є абонентом Київстар, набравши комбінацію USDD-коду *112# телефонувати  або скориставшись додатком «Мій Київстар».