Тепло подадуть вже цього тижня, але не всім…

Завдяки погодним умовам опалювальний сезон в обласному центрі цьогоріч розпочнеться на 10 днів пізніше, ніж зазвичай. Підприємства-теплопостачальники КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» та ВП «Черкаська ТЕЦ» обіцяють городянам подати теплоносій 25 жовтня. Однак дійде він не до всіх. Близько 78 багатоквартирних будинків міста досі не подали підприємствам актів готовності будинків до опалювального сезону. Виходячи з того, що в Черкасах 480 висоток, то відсоток тих, хто почне мерзнути з початку наступного тижня, — значний.

Серед головних умов подачі теплоносія у будинки є наявність у них актів готовності. Однак, як розповідає директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась, 27 багатоквартирних будинків міста, які отримують теплоносій, досі не подали підприємству необхідних актів готовності будинків до опалювального сезону. У ВП «Черкаська ТЕЦ» таких будинків — 51. Переважно це будинки, якими управляють ОСББ або ЖБК. На обох підприємствах-теплопостачальниках та у міськвиконкомі Черкаської міської ради запевняють: без необхідних актів ці будинки теплоносій не отримають.

— У кожного з цих будинків свої причини, чому вони досі не підготували актів, однак наслідок для всіх один — тепла вони не отримають, — коментує Павло Карась. — Наявність актів свідчить, що мережі готові та безпечні для експлуатації, що подавши теплоносій на будинок, ми нікого не ошпаримо, не заллємо та не знищимо людське майно.

Поки що опалювальний сезон в області не розпочало жодне з міст. Як пояснюють у Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА причина цього — тепла осінь.

— Органи місцевого самоврядування самі визначаються коли розпочати опалювальний сезон. Підставою для цього є середньодобова температура, нижча за 8С протягом трьох діб. За прогнозами, найближчий тиждень на Черкащині такого пониження температури не очікується. Наразі крім Черкас жодне з міст області не повідомило про початок опалювального сезону, — коментує заступник директора Департаменту – начальник управління житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Андрій Липкань.

Також цього року є всі підстави сподіватися, що сміляни отримають тепло в домівки з початком холодів. Уряд виділив гроші на погашення боргів міста перед газовиками. Як запевнив голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко 12 жовтня, область таки почули у Кабміні, який ухвалив рішення про спрямування безповоротної допомоги в розмірі 16,1 млн грн.

— Вважаю великою перемогою те, що питання вирішуємо не на тлі паління шин у Смілі чи в холодних лікарнях та школах, як це було минулого року. Виділені кошти критично необхідні, аби люди вчасно отримали в домівки тепло, – резюмував губернатор.