Турки приїдуть на Тальнівщину вивчати українську історію

Турецькі археологи, зокрема ректор, професор Ахмет Аиракча та генеральний секретар університету Шахін Арпа, зацікавилися трипільськими протомістами у селі Легедзине Тальнівського району.

Найближчим часом вони планують відвідати Черкащину й Леґедзине Тальнівського району. Про це розповіли в прес-службі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Директор заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк поки нічого не знає про візит гостей з-за кордону.

– Мені про це ще ніхто не говорив. Можливо, скажуть на урочистостях із нагоди 99-річчя університету.

За словами Чабанюка на розкопках побувало багато іноземних гостей, але представників Туреччини в Леґедзиному ще не було.

Разом із тим директор заповідника має свою новину:

– Невдовзі матимемо свій сайт, – каже Владислав Васильович. – Кожен відвідувач матиме змогу в онлайн-режимі відвідати музей, де зберігається величезна колекція трипільських знахідок. І не просто відвідати, а «зайти» в приміщення, обдивитися експозицію з усіх ракурсів. Це стане величезним кроком для популяризації нашого заповідника.

І це ще не остання новина з Леґедзиного. Зараз там завершують зйомки 2-хвилинного ролика «життя одного горщика».

–  Глядачам покажемо, як створювали горщик стародавні трипільці, як пили з нього молоко їхні діти, як він опинився під землею після загибелі трипільської цивілізації, як його знайшли археологи й виставили в експозицію, – каже Чабанюк. – Символічно, що одні й ті ж актори спершу знімуться в ролі трипільців, а згодом і в ролі археологів, які знаходять горщик. Це ніби уособлюватиме автохтонність народу, що живе на нашій землі.

Трипільське місто, що розташовувалося між селами Тальянки та Леґедзине Тальнівського району було свого часу одним із найбільших людських поселень у світі. В часи трипільців його площа сягала 450 гектарів.