У Черкасах дезінфікують громадський транспорт

Аби запобігти розповсюдженню вірусних захворювань та упередити поширення коронавірусу, у Черкасах взялися дезінфікувати тролейбуси. Послугу надає Управлінська компанія «Нова якість», яка має потрібне для цього обладнання. З проханням дезінфікувати салони автобусів до приватних перевізників нашого міста наприкінці минулого тижня звернулася міська влада.

— Продезінфікували з пів сотні черкаських тролейбусів, — прозвітувалися 6 березня в управлінській компанії «Нова Якість». — Тепер такі роботи виконуватимемо щоденно сертифікованим засобом «Санітаб». Він безпечний та застосовується для обробки поверхонь навіть у пологових та операційних. Знищує не лише віруси грипу, а й СНІДу, тифу, холери тощо. Дезінфікувати транспорт ми будемо один раз на добу спеціальним розприскувачем. Робитимемо обробку тролейбусів після того, як транспорт завершив роботу по маршруту. Так машини постоять до ранку та вже знезаражені відправлятимуться у рейс. Робимо це абсолютно безкоштовно, тому не шукайте зради.

В управлінні транспорту Черкаської міської ради підтверджують: «Нова якість» надає свої послуги безкоштовно, комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» оплачує лише засіб «Санітаб». Наявних сьогодні запасів засобу має вистачити на місяць. Цей препарат сертифікований в Україні. Його застосовують насамперед для обробки поверхонь у медичних закладах.

— Ми звернулися до своїх колег із Чернівців, в яких вже є проблема з поширенням коронавірусу в місті. Вони нам порекомендували цей препарат, який використовують для обробки свого рухомого складу, — говорить начальник технічного відділу КП «Черкасиелектротранс» Ігор Грибенюк. — Цей препарат широко використовують у медицині, однак у методичних рекомендаціях зазначено, що його можна застосовувати й для обробки транспорту.

Це абсолютно безпечно для людей, запевняють на КП “Черкасиелектротранс” та додають, що перед цим консультувалися із представниками обласного лабораторного центру МОЗ. Таким або подібними препаратами обробляють громадський транспорт у Львові, Чернівцях, Києві.

Окрім того, наприкінці минулого тижня міська влада звернулася до всіх перевізників міста, аби ті також проводили дезінфекцію салонів автобусів.

— Кожен перевізник і без того повинен мити та тримати у чистоті автобуси, однак ніде не йдеться про дезінфекцію салонів, тому ми просимо підприємців проводити ці заходи, — коментує начальник управління транспорту Департаменту ЖКК Черкаської міської ради Віталій Москаленко. — Ми не вказуємо, яким засобом проводити дезінфекцію, — його на свій розсуд мають визначити перевізники.