У Черкасах порадили владі не воювати з українською мовою

Мітинг проти русифікаторського законопроекту депутата від партії «Слуга народу» Максима Бужанського зібрався в Черкасах минулого четверга, 16 липня. Сотня небайдужих із плакатами й транспарантами «За мову рубатимемо», «Мова – не язик», «Мова – це ми» підійшли до ґанку Черкаської облдержадміністрації. Однак голова Черкаської ОДА до них не вийшов.

Проект «Слуги народу» Максима Бужанського скасовує обов’язкове навчання українською в колишніх російськомовних школах, починаючи вже з 5 класу. Частка предметів, які викладатимуть виключно українською у старших класах, скорочується з 60% до 20%. Інші – російською.

Першим виступав керівник Національного Корпусу Дмитро Кухарчук.

Питання мови – маркер громадянської війни в Україні. Однак я хочу застерегти владу: не варто воювати з нами. Бо ми воювати вміємо, а ви – не дуже.

Відразу після цього представники Нацкорпусу підпалили сині й жовті фаєри.

Організатор мітингу Олександр Рибалка здивований байдужістю черкаської інтеліґенції.

– У місті є Інститут філології Черкаського Національного університету, але сьогодні на захист мови не вийшов жоден викладач, жоден працівник цього інституту. Немає жодного директора школи, жодного вчителя.

Марина Гаркава – очільниця жіночого крила партії «Європейська солідарність», стверджує, що влада Зеленського давно й уперто воює з українською мовою.   

– Спочатку симпатики цієї влади заявляли, що українська мова придатна лише для комедійних серіалів, а не для широкого культурного життя. Потім їм не подобалося рішення ресторанів мережі «Макдональдс» про скасування російськомовного меню. Ніби в цій країні є люди, які ще досі не розуміють української! Такий шлях веде ініціаторів у безвихідь і на політичне забуття.

Згодом до мітингувальників вийшов один із заступників голови Черкаської ОДА Романа Боднаря, який пообіцяв передати йому всі вимоги.

Насамкінець кожен учасник мітингу мав можливість підійти до картонної фігури депутата Максима Бужанського в червоній російській косоворотці й плетених лаптях і написати побажання. Саму фігуру вручать бідовому ініціатору цього тижня.