У Черкасах презентували доповідь уповноваженої з прав людини

Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Юлією Черватюк та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Людмилою Проценко презентовано щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік для фахівців соціальної сфери територіальних громад Черкаської області.

Учасники заходу дізнались від Юлії Черватюк, про те, що в минулому році значно зросла кількість повідомлень, які надійшли до Уповноваженого про порушення прав і свобод громадян, порівняно з попереднім періодом. У своїй презентації регіональний представник окремо зупинилася на кожному з семи розділів доповіді.

– Після скорочення ювенальної поліції соціальні працівники нових територіальних громад залишилися сам на сам із викликами сьогодення. Часто ці люди не мають не тільки профільної освіти, а й взагалі вищої освіти, – розповіла пані Юлія.  – Наш захід певною мірою просвітницький, ми допомагаємо людям боротися з домашнім насильством, розбиратися в хитросплетіннях сучасного законодавства.

Працівникам територіальних громад було також наголошено на проблемних питаннях, які виникають при забезпеченні права громадян на інформацію та права на звернення. Юлія Черватюк звернула увагу присутніх на необхідності дотримання встановлених законом норм на доступ до інформації, пов’язаних з розглядом звернень та запитів на публічну інформацію, а також забезпечення належного оприлюднення публічної інформації.

Учасники активно долучились до обговорення змісту щорічної доповіді Уповноваженого, та на прикладах з власного досвіду визначались з ситуаціями коли їхні права були порушені.