У Черкасах проінспектували зональний відділ Військової служби правопорядку

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Валерія Єфіменка, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України в Черкаській області Людмили Проценко та громадських моніторів Андрія Стрижова та Олексія Сорокіна здійснила моніторинговий візит до Черкаського зонального відділу Військової служби правопорядку (далі — Відділ ВСП).

Моніторинговою групою встановлено, що в більшості приміщень будівлі Відділу ВСП здійснюється ремонт.

Гауптвахта положенням про Відділ ВСП не передбачена. Засуджені військовослужбовці з частин, що дислокуються в зоні відповідальності Черкаського зонального відділу, конвоюються Відділом ВСП до гауптвахти Центрального управління Військової служби правопорядку.

Кімната для тимчасово затриманих військовослужбовців (далі — КТЗ) обладнана в будівлі Відділу ВСП. Площа приміщення КТЗ відповідає вимогам нормативних актів. Моніторинговою групою з’ясовано, що в КТЗ відсутня примусова вентиляція з можливістю подачі теплого повітря в холодну пору року.

Персонал закладу забезпечений засобами індивідуального захисту відповідно до потреби. Проте мають місце недоліки в організації протиепідемічних заходів, що можуть позначитися на дотриманні прав людини. Зокрема, відсутній бактерицидний опромінювач.

На початку візиту виявлено відсутність Журналу огляду новоприбулих осіб та їх температурного скринінгу, затвердженого алгоритму дій (клінічний маршрут пацієнта) у разі виникнення підозри на наявність в окремої особи коронавірусу COVID-2019, масового спалаху коронавірусної інфекції в установі, взаємодії із закладами МОЗ України відповідно до стандартів медичної допомоги. Недоліки усунуто під час візиту.

За результатами візиту моніторинговою буде підготовлено та направлено звіт і відповідні акти реагування.