У Черкаських висотках встановлюють загальнобудинкові лічильники води

Так комунальне підприємство «Черкасиводоканал» виконує вимоги законодавства. Незабаром мешканці багатоквартирних будинків покриватимуть не лише втрати води у внутрішньобудинкових мережах, а й придбання та монтаж самих приладів обліку.

 

Понад 1100 багатоквартирних будинків обласного центру вже до 2020 року мають буди облаштовані вузлами комерційного обліку холодної води. Коштує один такий вузол залежно від будинку та кількості людей, що в ньому проживають, від 20 до 40 тисяч грн. Закупити та встановити обладнання підприємство має власним коштом, а мешканці ж на відшкодування грошей підприємству мають п'ять років. Власне через це і виникли складнощі, адже таких коштів у КП «Черкасиводоканал» попросту немає.

— Ми зараз співпрацюємо із 24 будинками, де створені ОСББ, які хочуть встановити вузли обліку і мають на це ресурс, — розповідає директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко. — Наше підприємство немає обігових грошей на такі потреби, тож зараз ми працюємо таким чином. Облаштування загальнобудинковими приладами обліку врешті має привести до зменшення втрат води у внутрішньобудинкових мережах. Мешканці сплачуватимуть за спожиту воду згідно з показниками квартирних лічильників, або нарахувань за кількістю прописаних мешканців (у кого немає лічильників). Внутрішньобудинкові ж втрати води покриватиме управитель будинку, ОСББ, ЖБК з коштів, які сплачують мешканці на утримання будинку або ж розподілятиме за кількістю квартир чи прописаних жителів. Це стимулюватиме людей шукати, де вони втрачають воду і ліквідувати ці втрати.

На підприємстві констатують: у внутрішніх мережах втрачається від 10 до 30 відсотків загальної кількості спожитої будинком води. Найчастіше втрати фіксують через зношені мережі у підвалах; несправну сантехніку у мешканців, які не мають лічильників, бо вони не поспішають ремонтувати свої мережі та ліквідовувати витік води, є й випадки коли сусіди несанкціоновано підключаються до мереж, аби поливати прибудинкові клумби та навіть городи.

Для довідки:

Відповідь щодо рішення співвласників багатоповерхового житлового будинку, стосовно умов встановлення комерційного засобу обліку холодної води, надсилайте за адресою: Комунальне підприємство "Черкасиводоканал" Черкаської міської ради, 18036, м. Черкаси, вул. Г. Сагайдачного, 12. тел. (0472) 37-33-00.