У Черкаській області збережуть хірургічне відділення туберкульозного диспансеру

Черкаський туберкульозний диспансер збереже частину ліжок хірургічного відділення. Про це повідомив головний лікар Мирон Олійник.

– Після попередньої публікації у вашій газеті зараз вирішується питання про збереження 10 ліжок хірургічного відділення, – каже Мирон Іванович. – Для цього проситимемо область виділити для цієї потреби 1 мільйон 600 тисяч гривень. Не думаю, що ця сума для обласного бюджету є непідйомною.  Якщо знайдуться ці кошти, ми зможемо зберегти хірургію і більшу частину колективу.

У хірургічному відділенні 27 медичних працівників та є 25 ліжок. Провели 100 оперативних втручань за рік. За пропозицією керівництва закладу відбудеться оптимізація до 10 ліжок для легеневої хірургії. Тобто кількість ліжок привели у відповідність до потреби, повідомив голова ОДА Роман Боднар.

Мирон Олійник називає некоректною інформацію про те, що в Кропивницькому зберегли аналогічне відділення.

– У Кропивницькому хірургічне відділення туберкульозного диспансеру приєднали до лікарні позалегеневих форм туберкульозу. Фактично, ліквідували як самостійну одиницю. Ми легко могли піти аналогічним шляхом. Однак турбувалися про наш персонал. Тепер я покладаю надії на Черкаську обласну раду. Якщо депутати знайдуть зазначену суму, то в нас все залишиться так, як і було на початку року. І хворих не доведеться відправляти в інші лікарні, які й так не горіли бажанням їх забирати.