У Черкаській ОДА презентовано щорічну доповідь Уповноваженого за 2019 рік

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Людмила Проценко в Черкаській ОДА презентували щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік.

У презентації взяли активну участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Лесюк, керівники і відповідальні працівники структурних підрозділів адміністрації, на яких покладено функції забезпечення додержання, реалізації і захисту прав громадян на соціальний захист, охорону здоров’я, працю, освіту , культуру та екологічної безпеку.

Організатори презентації звернули увагу учасників заходу на ключові пріоритети Уповноваженого, відображені в доповіді, випадки порушення прав людини і громадянина органами державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами.

Працівники регіонального представництва Уповноваженого акцентували увагу учасників презентації на заходах, які вживалися Уповноваженим з метою відновлення порушених соціальних та економічних прав громадян, дотримання прав дитини. Під час презентації порушувалося питання забезпечення прав і свобод осіб, які постраждали від тимчасової окупації та збройного конфлікту, протидії дискримінації за певними ознаками, і, зокрема щодо дотримання прав і свобод національних меншин, захист громадян України за кордоном.

Регіональний представник Уповноваженого звернув увагу на практичні рекомендацій Уповноваженого органам законодавчої, виконавчої і судової влади, які містяться у доповіді. Окремо було поінформовано учасників заходу про дію національного превентивного механізму на території області та про результати діяльності регіонального представництва Уповноваженого ВР України з прав людини в Черкаській області.

За результатами обговорення доповіді Уповноваженого досягнуто домовленості про співпрацю у питаннях дотримання прав жителів області на соціальний захист, освіту, охорону здоров’я та екологічну безпеку.

Доповідь можна переглянути тут.