У черкаському онкологічному диспансері відкриють «школу супергероїв»

Дочірнє підприємство «Школа супергероїв», де навчатимуть дітей, які потребують довготривалого лікування, невдовзі відкриється в черкаському онкодиспансері.

Про це повідомив начальник Управління освіти й науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

– Підприємство «Школа супергероїв» буде створене на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Там навчатимуться діти, які потребують довготривалого лікування. Навчання здійснюватимуть звичайні педагоги зі шкіл, які пройдуть відповідне навчання. Перш за все з психологічної підготовки, – каже Валерій Данилевський.

За словами головного освітянина області підготовка педагогів та організаційні моменти триватимуть до двох місяців. Вчителі, які працюватимуть у «Школі супергероїв» отримуватимуть заробітну плату на рівні педагогічних працівників у звичайних школах. Додаткових виплат їм не передбачено. Меблі, дошки та електронні ґаджети мають бути придбані лікувальним закладом.

ДП "Школа супергероїв", було створено постановою Кабінету Міністрів й віднесено до управління міністерства освіти й науки. Зараз в Україні діє 7 центрів у 5 областях України, де діти мають змогу навчатися під час лікування: по одному в Києві, Херсоні Хмельницькому. По 2 — в Дніпропетровській та Житомирській областях. За словами заступника міністра Віри Рогової, загалом планується створення 28 таких навчальних центрів.

Зазначається, що освітні послуги надаватимуть із дозволу та згідно з рекомендаціями лікаря медичного закладу, в якому перебуває дитина.  Необхідна буде згода батьків або законних представників дитини на навчання, або повнолітньої особи, яка здобуває середню загальну освіту.

Обов’язковою умовою буде те, що розклад занять не повинен співпадати в часі та заважати лікуванню дитини.