У Черкаському зоопарку Порошенко з Сущенком влаштували екскурсію місцевим школярам

Черкаський зоопарк у ці вихідні став епіцентром дитячого свята, на яке приїхали Петро і Марина Порошенки. Їх зустрів черкащанин Роман Сущенко, відомий українським журналіст, колишній політв’язень Кремля, зараз – перший заступник голови Черкаської облради. Петро Порошенко як досвідчений батько чотирьох дітей та дідусь двох онуків влаштував місцевим школярам справжню екскурсію оновленим зоопарком.

Черкаський міський зоологічний парк, в який компанія «Рошен» вже інвестувала 80 мільйонів і планує довести фінансування до 300 мільйонів гривень, дійсно вражає змінами.

ррр

ттт

Вже завершена реконструкція головного входу та штучного озера, побудовані два дитячі майданчики, створена система очистки водойм. 

Тут багато простору, тварини виглядають доглянутими і ситими. Як розповідає ще одна відома черкащанка, нині співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, у часи її дитинства це місце справляло гнітюче враження. 

«Здавалося, що нещасний голодний лев роками гризе одну й ту саму кістку. І коли ми через 20 років потрапили сюди, ми побачили, що це - європейський заклад. Мої діти сказали, що це найкращий зоопарк. Європа починається у тому числі й зі ставлення до тварин», - говорить Ірина Геращенко.

Порошенко, якого діти трохи обсипали кольоровими фарбами під час конкурсу, не приховує позитивних емоцій: «можливо, Черкаський зоопарк не найбільший в Україні. Але точно найкращий  і тваринам тут точно найкомфортніше. Хтось його порівнює з Барселоною, хтось порівнює із Нью-Йорком. Ми вважаємо, може він не такий великий, але точно найкрасивіший. 170 тисяч людей у рік приходять  в зоопарк з посмішками».

бб

Він також ділиться із п’ятикласниками «секретними» планами на майбутнє – у зоопарку після всіх реконструкцій будуть не лише вольєри з хижаками, мавпами, а й навіть з пінгвінами. Діти – у захваті. 

ччч

ии

Площу зоопарку у Черкасах завдяки співпраці із міською владою вдалося збільшити, пояснює директор Євгеній Ван. Разом із реконструкцією самої території буде розвиватись і громадський простір навколо  зоопарку – тут з’являться зручні парковки. Про це Порошенко поговорив із міським головою Черкас Бондаренком просто під час прогулянки зоопарком.

иии

ььь

Реконструкція зоологічного парку у Черкасах – далеко не єдиний благодійний соціальний проект Петра Порошенка та його компаній. Можна згадати і Театр на Подолі у Києві, це перший театр, збудований за приватні кошти в Україні. Фонд Порошенка та «Рошен» багато допомагають медичним закладам – дитячій лікарні ОхМатДит,  Інституту Раку, дитячій лікарні у Кременчуці, Київському дитячому кардіоцентру.     

Загалом з 2014 року Порошенко витратив на благодійність понад 1,5 млрд грн. Зокрема, 550 млн грн — на потреби армії. Тільки у 2019 році Порошенко витратив 200 мільйонів на благодійність і ще 100 – на боротьбу з коронавірусом. У 2020 році – ще 150 мільйонів гривень. 

Фонд Порошенка з перших днів пандемії спільно з волонтерами забезпечив медиків захисними костюмами - в лікарні передали понад 157 тис. одиниць, а також 10 тис. антивірусних окулярів, понад 50 тис. високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю, ремонт і витратні матеріали понад 50 апаратів ШВЛ. Допомогу отримали близько 200 медичних установ. 

Силами волонтерів, Фонду Порошенка та компанії Рошен понад 50 тис. продуктових наборів отримали люди по всій Україні, у цьому році вже більше 12 тис. наборів відправлено у регіони. Фонд разом із волонтерами передав у  лікарні та амбулаторії більше 100 кисневих концентраторів. 

Із травня 2021 року Фонд Порошенка разом із громадськими активістами, ветеранами війни працюють над проектом зі встановлення систем відеоспостереження на позиціях українських підрозділів у зоні ООС. 

За даними Громадянської мережі ОПОРА Лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко також очолив рейтинг народних депутатів України, які здійснювали благодійні внески зі своїх заробітних плат у 2020 році.