У черкаському зоопарку відвідувачі отруїли зубра

Зубра Одіссея відвідувачі зоопарку нагодували некорисною і нетиповою для нього їжею, а саме: печивом, хлібом, вафлями, капустою. Через це тварині стало погано.

Одіссей, якому вже пішов шостий рік, уже почувається добре, адже всі необхідні маніпуляції були проведені вчасно. Якби це трапилось ввечері, то на ранок тварину б утратили. У зоопарку є спеціаліст, який переміщається територію зоопарку й відповідає за стан зоопарку, слідкуючи і за тваринами, і за відвідувачами. Правила поводження з тваринами і годування прописані на стендах.

- Якщо у приватних зоопарках дозволяють годувати тварин, то в нас такого немає, адже для кожної тварини ветеринар вираховує раціон, який відповідає віку, статі й фізіологічному стану. Саме завдяки цьому у нас є тварини, які переживають всі можливі строки життя. Так, нашій левиці вже 26-й рік, - зазначив директор зоопарку Євген Ван. – Люди повинні розуміти, що це – дикі тварини, шлунок і травна система яких дають збій при перетравленні звичайних кормів. Законодавчо ми не маємо права карати таких відвідувачів.

Євгеній Ван пригадав, як тварин у зоопарку мало не нагодували булкою, всередині якої були цвяхи з проволокою, або кидають у вольєр флакони від парфумів, запальнички, пластикові пакети, стаканчики з-під кави з соломинкою. Всі ці предмети можуть призвести до загибелі тварин.