У двох черкаських школах – нові керівники

Минулого тижня Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради підбив результати конкурсу на заміщення вакантних посад директорів трьох шкіл обласного центру.

Нагадаємо, протягом останнього року без керівників у Черкасах залишилося три загальноосвітніх заклади.

— Директор 19-ої школи загинув у дорожньо-транспортній пригоді, помер директор колегіуму «Берегиня», а у директора 6-ої школи закінчився контракт і він посів іншу посаду. Ми пів року не проводили конкурс, щоб не потрапити у правові колізії, бо було прийнято нове законодавство, — пояснює директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Тож було оголошено конкурс на заміщення посади директора 6-ої, 19-ої та 23-ої шкіл. У конкурсі взяло участь 13 претендентів. Одному з претендентів не вистачило лише кількох днів до трирічного педагогічного стажу, який вимагався умовами конкурсу, тому цього учасника не допустили до конкурсу. Ще один кандидат забрав документи у зв’язку з сімейними обставинами, тож безпосередньо за посади директорів конкурувало 11 осіб. На керівника 6-тої школи претендувало 2 кандидати, на 19-ту — три претенденти, а очолити колегіум «Берегиня» виявило бажання шість претендентів. Кандидати перевірялися на знання законодавства. Вони відповідали на питання у письмовому режимі. Другий етап — ситуативне завдання, коли претендентам на посаду пропонувалася ситуація, яку вони мали розв’язати. Останнім етапом стала співбесіда — представлення власного бачення розвитку навчального закладу. Всі етапи перевіряла конкурсна комісія, яка складається із шести осіб: двох представників від обласного департаменту освіти, двох — від депкорпусу Черкаської міської ради, двох — від громадських організацій.

Директором школи №6 став Андрій Горай, школу №19 очолила Юлія Грабова, яка донедавна виконувала обов’язки директора школи. Щодо колегіуму «Берегиня» (школа №23), зі слів Сергія Воронова, представники батьківського комітету та представники педколективу наполягли на проведенні ще одного конкурсу, адже ніхто з учасників змагань не викликав у них довіри. Керівник департаменту підтримав їх та звернувся до комісії, аби визнати результати конкурсу на цю посаду такими, що не відбулися. Тож найближчим часом у Департаменті освіти планують оголосити новий конкурс на заміщення цієї посади.