У грудні субсидії стали меншими через падіння ціни на газ

Отримувачі субсидій у Черкаській області не дорахувалися очікуваних розмірів допомоги за грудень. У зв’язку зі зниженням ціни на газ зменшився і розмір субсидії.

– Мені носить субсидію листоноша, – розповідає пенсіонерка Марія Олександрівна із Тального. Прізвища не хоче називати. – У жовтні й листопаді поштарка носила одну суму субсидії, а це принесла значно меншу. Питаю, а чого так? Каже, що зменшилася ціна на газ. Для мене це дивина, бо завжди субсидія була стабільна. Чи там зростала ціна, чи падала. А тепер виходить, що держава не має грошей на нас – пенсіонерів, щоби додати нам зайву сотню на субсидію. Прокурорам зарплати зросли учетверо, заступники міністра культури отримали по 400-500 тисяч грудневої зарплати. І на це гроші знайшлися.  

Віталій Іванченко із Кам’янки теж підтверджує цей факт.

– Батькам перерахували на картку субсидію значно меншу за попередню. Сказали, що знизилася ціна на газ. У січні має бути навпаки – ціна на газ зросте й субсидія зросте.

Начальник управління соціального захисту Тальнівської райдержадміністрації Тетяна Маринченко підтверджує, що розмір субсидії залежить від ціни на газ.

– Ціна газу фіксується щомісячно. Відповідно, у жовтні вона була 6 гривень 58 копійок. Тому розмір субсидії вираховували з цієї суми. У грудні ціна на газ зменшилася до 5 гривень 80 копійок за кубометр. Відповідно зменшився і розмір субсидій. У декого її взагалі не стало. Але вже з січня ціна на газ знову зросте до 6 гривень 92 копійок. Тому в автоматичному режимі вона знову буде перерахована. Суми принесуть значно більші. Тим, хто в грудні залишився без субсидії через зниження ціни, в січні її знову нарахують. Для цього не треба ходити і збирати папери. Субсидія нараховується в автоматичному режимі.

Світові ціни на газ у 2019 знизилися через надлишок газу на біржах за рахунок конкуренції природного і зрідженого газу, який доставляється танкерами в Європу.