У Кам’янському районі хочуть запустити відразу два спиртових заводи

У Кам’янському районі хочуть запустити два спиртових заводи – Косарський і Кам’янський. Про це розповів голова райдержадміністрації Богдан Солошенко.

– Шанси є, – каже Богдан Миколайович. – Корпорація Укрспирт дала добро на запуск. Косарський завод має впускати харчовий спирт класу «люкс». Але проблема в тім, що немає необхідних фахівців. Бюрократичні моменти ми вже владнали, але коли дійшли до пошуку спеціалістів справа застопорилася. Усі, хто працювали в часи розквіту заводу, або вже на пенсії, або поїхали в Київ чи Польщу на заробітки. Нам потрібен головний технолог, щоби з першого разу виготовив якісний спирт. Якщо не вдасться з першого разу виготовити продукт потрібної якості, то другого шансу нам можуть і не дати. Фахівці-теоретики, які щойно закінчили вузи в нас є, але хотілося би ще й мати фахівця-практика, який міг би показати хлопцям усі підводні течії технологічного процесу.

За словами голови РДА, спеціалістів шукатимуть за межами району.

– Всього в Україні є 40 спиртових заводів, – каже Богдан Солошенко. – З них працює лише 17. Інші простоюють. Саме там ми і шукаємо і, якщо хочете, переманюємо фахівця до себе. Певні домовленості існують. Якщо все вдасться, то до 1 квітня таку людину маємо знайти.

Богдан Миколайович упевнений, що є шанси і на відродження Кам’янського спиртового заводу.

– Ще до оголошення карантину я мав розмову з власником однієї з торгівельних марок, чию продукцію охоче купують на експорт. А якщо точніше – міцні напої постачаються до Європи. Щоправда, цьому виробнику був цікавий не увесь комплекс спиртового заводу, а лише розливна лінія. Він хотів почати реалізовувати свою продукцію ще й у Північну Америку. Буквально вчора я мав із ним розмову. Зійшлися на тому, що дочекаємося закінчення карантину й тоді спробуємо реалізувати свої задуми.

Однак не всі в Кам’янці поділяють оптимізм влади.

– Запустити спиртовий завод у Косарях неможливо, – каже місцевий житель Микола. Прізвища не хоче називати.  – Котельня там у жахливому стані.  Її треба робити з нуля. А ремонтувати там уже немає що.

Спиртазвод у Косарях не працює вже кілька років. Кожна нова влада в районі обіцяла запустити його, але обіцянку не виконувала.