У Катеринопільському суді вакантні дві посади суддів

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Валерій Єфменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Людмила Проценко у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили плановий моніторинговий візит до Катеринопільського районного суду Черкаської області(далі – Суд).

Під час візиту з’ясовано, що суд розміщується в окремій двоповерховій будівлі, пристосованій для роботи суду. Вхід до будівлі обладнано пандусом для руху маломобільних груп населення та кнопкою виклику персоналу.

На день візиту в суді працює 1 суддя. Вакантними є посади 2 суддів.

Приміщення холу для очікування і зали судових засідань не облаштовані необхідними тактильними та контрастними наклейками для сліпих і слабозорих людей, що створює неповноцінні умови для забезпечення участі у судовому засіданні осіб з інвалідністю.

Суд має два зали судових засідань – по одному на кожному поверсі. Зали обладнані системою відеоспостереження.

Розгляд кримінальних справ здійснюється в обох залах, де встановлені кабіни зі спеціального захисного скла, що відповідають міжнародним стандартам. Розгляд цивільних та адміністративних справ здійснюється в цих же залах. Питний режим засуджених не дотримується — тільки в одному залі судових засідань(№ 1) розміщений кулер з водою.

Приміщення для конвойного підрозділу і камери для підсудних осіб відсутні взагалі. Санітарно-гігієнічна кімната в суді одна – вона ж використовується для підсудних осіб. В суді немає кімнат для ознайомлення з матеріалами справи, для учасників справи та для спілкування підсудних з адвокатом.

Судовою охороною суд не забезпечений.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлено звіт та направлені відповідні акти реагування.