У Монастирищі лікар написав заяву на відпустку на час карантину

У Монастирищенській районній лікарні – скандал. Лікар-оториноларинголог написав заяву на відпустку на весь період карантину. Мотивував свій учинок тим, що держава не забезпечила його індивідуальними засобами захисту. У Монастирищі кажуть, що це не перший подібний учинок медика. В 2014 році з початком війни на Донбасі він разом із дружиною зібрався і виїхав до Росії.

– Мене не забезпечили ніякими медичними засобами індивідуального захисту при карантинних інфекціях, що призводить до ризику інфікування та розповсюдження інфекції COVID-19 і мене, як лікаря, і моїх пацієнтів та членів моєї сім'ї. Всі члени моєї сім'ї входять до групи ризику: цукровий діабет, бронхіальна астма, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця. Я не маю права наражати на ризик зараження себе, родину, пацієнтів. Хворий лікар нікому не допоможе, – написав у заяві оториноларинголог.

– Це перший подібний випадок у нашій лікарні, – каже головний лікар Наталія Мороз. – Досі стабільно на роботу ходили всі лікарі. А серед них є люди, яким виповнилося по 68 і по 70 років. І не просто ходять, а й продовжують оперувати хворих. Але не пишуть заяви і ось так не кидають колектив та пацієнтів у складний час.

Заяву оториноларинголога Наталія Мороз іще не підписала.

Тим часом медики Монастирищенської лікарні отримали халати, маски, окуляри в достатній кількості.

– Лікар, який написав заяву, за фахом – військовий медик, – розповідає жителька Монастирища Валентина. Прізвище не хоче називати. – Коли в  2014 році розпочалася війна на Донбасі, він забрав дружину й поїхав до Росії. Так боявся, що заберуть в українську армію. Пересидів там майже 5 років. Узимку повернувся з Росії знову. Виходить, тікав від війни, а тепер тікає від пандемії.

Досі жодного хворого з коронавірусною інфекцією в Монастирищі не виявили.