У селі Лисянського району скаржаться на засилля лисів

У селі Смільчинці Лисянського району скаржаться на засилля лисів. Місцеві жителі стверджують, що руді розбійники нападають на курей, качок. Не гребують навіть котами.

– Про котів поки нічого не чув, – каже секретар сільської ради Роман Герус. – А от курей і іншу птицю знищують просто на очах. Я сам став свідком, як лис забіг у садок і намагався вполювати курку. Раніше нічого подібного не було. Траплялося, що забігали в село, але без нинішньої масовості. Думаю, усьому виною засушливий рік. Лисам бракує природнього корму й вони ринули на село. Хоча бити у всі дзвони поки не варто. Особливої небезпеки я не вбачаю.

Голова місцевого товариства мисливців і рибалок Степан Маловічко вбачає іншу причину.

– Сільгоспвиробники на полях масово труять мишей. Миші – основний корм для лисів. Коли їх мало, то лиси йдуть у села. Живуть у покинутих хатах та погребах. Заходять і в районний центр і там крадуть курей.

Найбільшу активність лисиці виявляли у червні, коли старі тварини навчають хитрощам полювання молоде покоління.

– У червні кілька разів лис забігав у подвір’я до 90-річного батька й крав курей, – розповідає Надія Левченко із села Лісове Тальнівського району. – Одного разу я приїхала з Черкас, порала в дворі, а він вхопив курку й поволік в бік покинутої хати покійного сусіда. Взяла палицю й побігла за ним. Кілька разів уперіщила його. Лише тоді випустив. Ще й вишкірявся, не хотів відпускати. Слава Богу, курка залишилася живою. 

У кожному районі за сезон полювання відстрілюють від сотні до кілька сотень лисів. Однак їх чисельність постійно зростає.