У Смілі засудили хакера, який близько року викрадав персональні дані українців і продавав їх «колегам»

На 27 тисяч гривень оштрафував Смілянський міськрайонний суд кам’янського хакера, який близько року викрадав персональні дані українців та продавав їх на закритих хакерських форумах. Суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України, зокрема, за несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин, а також за збут інформації з обмеженим доступом.

Як встановило слідство, у 2018 році молодий чоловік купив на спеціалізованих хакерських форумах спеціальні програми, за допомогою яких тривалий час отримував логіни, паролі та електроні адреси третіх осіб. Здобуті у таки рядився й спосіб персональні дані користувачів він продавав «колегам» на різних форумах. Крім того в суді було доведено два факти викрадення даних для входу до банківських додатків «Приват-24», якими також розпорядився на власний розсуд.

У суді чоловік повністю визнав себе винним в інкримінованих злочинах й пояснив свої дії «бажанням перевірити знання у комп’ютерній сфері й удосконалити їх».

Нездорова цікавість до чужих персональних даних дорого коштувала йому. За рішенням суду, чоловік має сплатити два штрафи на загальну суму 27 тисяч гривень. І це ще, суд пожалів його, адже «удосконалюватися» він міг би років зо три, але вже в іншому місці і не комп’ютерним технологіям.