У Золотоноші від пневмонії помер 31-річний чоловік

У районній лікарні Золотоноші від пневмонії, що почалася із застуди та грипу помер 31-річний чоловік. Він тиждень лікувався самотужки. Коли стало зрозуміло, що в пацієнта пневмонія, його відправили в реанімацію районної лікарні.

– Навіть звичайна застуда може закінчитися плачевно, якщо не почати вчасне й кваліфіковане лікування, – каже головний лікар Золотоніської районної лікарні Серій Примак. – Цей чоловік застудився. Тиждень полежав удома й звернувся до сімейного лікаря. Коли було зроблено обстеження й стало зрозуміло, що в пацієнта двостороння пневмонія, його поклали до реанімаційного відділення нашої лікарні. Я звернувся до лікарів обласної лікарні. Хотів аби його забрали туди. Але відділення було переповнене такими ж хворими. Звісно, ми консультувалися з лікарями обласної лікарні й там він отримав би таке саме лікування, як і в Золотоноші. Головна причина смерті – запущена хвороба. Навіть потужне медикаментозне втручання в реанімації не допомогло при важкій двосторонній пневмонії.

Сергій Васильович каже, що дефіциту ліків не було.

– Покійний – із цілком адекватної родини, це не якийсь асоціальний елемент. Щодня біля нього була дружина, відвідували родичі. Ліки купувалися вчасно, в повному обсязі.  

Смерть молодого чоловіка прокоментував і заступник директора ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ” Микола Тищук. За його словами Це єдиний лабораторно зафіксований летальний випадок від грипу А (Н1) в Черкаській області.

Микола Миколайович згадав і про випадок із студентом із Умані, який повернувся з Китаю із нежитем.

– Його госпіталізували і стежила за здоров’ям два тижні. Ніякого коронавірусу в хлопця не було. Пацієнта благополучно виписали з лікарні, він абсолютно здоровий.

Ще раніше в Кам’янці померла 28-річна жінка-медик. Вона теж самотужки лікувалася від застуди. Без матері залишилося двоє дітей.