У Звенигородці здійснено перевірку стану забезпечення заходів із запобігання та поширення COVID-19 у будинку-інтернаті для інвалідів та престарілих

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини людини в Черкаській області Валерій Єфіменко та громадський монітор Андрій Стрижов здійснили цільовий моніторинговий візит до КЗ «Звенигородський будинок – інтернат для інвалідів та престарілих», з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2/, а також дотримання прав людини в умовах карантинних заходів.

Станом на 17.06.2020 року в закладі перебувало 330 осіб підопічних ( з них 269 інвалідів), догляд за якими в період карантину  здійснюють 239 осіб персоналу із 244 по штату.  Випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 в інтернаті   не виявлено.

Моніторингова група перевірила умови проживання та харчування мешканців пансіонату і поспілкувалась з ними, оглянула умови праці медперсоналу та ознайомилась із відповідною службовою документацією.

Під час моніторингового візиту була виявлена низка порушень, а саме:

  • Не дотримуються карантинні вимоги щодо зберігання одягу персоналу в кімнаті зміни одягу та взуття;  
  • Медична частина не забезпечена швидкими тестами на грип А та В. Витратні  матеріали  для відбору проб для проведення  лабораторних досліджень відсутні;
  • У штаті закладу відсутні лікарі: інфекціоніст та епідеміолог;

Після візиту  моніторингова група провела  робочу зустріч з керівником закладу на якій обговорили проблемні питання  дотримання прав громадян, що перебувають в інтернаті   в умовах карантинних заходів. За результатами моніторингового візиту готується звіт та акти реагування.